Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondják az első szót a...

Mikor mondják az első szót a babák és mit általában?

Figyelt kérdés
Kislányom van:)
2008. máj. 16. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 10 hónaposan a "nnnta", azaz hinta volt az első, a másik lányom 11 hósan mondta először, hogy "tááááááááci", azaz tánci :)
2008. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég változó. Vannak babák, akik 9-10 hónaposan mondják ki az első szót, de van, aki 3 éves koráig egy szót sem szól, aztán egyből mondatokkal kezd beszélni.

Az meg végképp vátozó, hogy mit mondanak.

Az én fiam 14 hónaposan mondta ki az első szót: baba.

2008. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aaató.

De már előtte is folyamatosan "beszélt". Érteni még nem lehetett - de a hangulatát már tökéltesen lehetett érezni belőle.

2008. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy egy éves korig az átlagos, hogy megszólalnak, és általában olyan szót mondanak, ami két azonos szótag, pl. baba mama papa

De persze minden gyerek más, és ez csak átlag.

2008. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ismerősöm kisfia 1 éves volt és a patkány szót mondta először, persze van neki patkány plüsse, amit imád:)Utána pár nap múlva már minden szót utánzott amit mondtunk neki.Szerintem nagyon sokat kell hozzájuk beszélni és így talán elöbb megtörténik a csoda!
2008. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!