Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A pelus nektek mennyibe kerül...

A pelus nektek mennyibe kerül havonta? És a baby étel?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdem mert irigy vagyok a saját gyerekemre, csak kíváncsi vagyok rá hogy a gyes elég e ...
2009. júl. 31. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Én gyesen vagyok.

Kajcsit azt kap mint mi,mert lassan 2éves.

A pelusa 5000,törlőkendő,1600 Ft!

2009. aug. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)És mikor újszülött volt mennyibe került havi pelus? nekem még nem született meg:)
2009. aug. 1. 00:26
 3/7 anonim ***** válasza:

kb 2,5-3 csomag pelus kell, az olcsóbb, Tesco lila pelusból az kb 8000 ft

popsitörlő szerintem a Sparos nagyon jó, nem drága és kézre-arcra is lehet használni - 399 Ft, ebből 2 csomag kell havonta

bébikaja nem kell, mert csak anyatejes a babám

úgyhogy amit leírtál, az kijön 9000 ft-ból

ha tápszeres, az nehezebb eset, mert a tápszer még doki által felírva is elég drága - "szerencsére" nem tudom az árát

2009. aug. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pelus 2,5 csomag kell, én a pemparst veszem, 9500 ft, bébikaja meg kb. 2000 egy hétre, mert én is főzök neki. Most hat hós. Nem tudtam szoptatni, ezért a kezdeti idők elég húzósak voltak. Az újszülötteknek adható tápszer még receptre is kb. 2000 ft volt. Most már Csak 1000 ft másfél hétre.
2009. aug. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan 35000 ment el (sajnos nagy részben tápszeres volt a babám). Ehhez jött még hozzá a ruha, amit kéthavonta kellett venni. Az akkor kb. még 30.000 volt. Szóval én nem jöttem volna ki gyesből. De ha valaki mondjuk nem márkás pelenkát vesz, hanem mindenből a legolcsóbbat és a ruhákat is használtan veszi, annak elég lehet a gyes és a családi pótlék összege.
2009. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pelus egy hónapban 7-10ezer körül van, attól függ mennyi akciósat tudok venni és hogy a mamáék mennyit hoznak, mert néha bizony meglepnek egy csomaggal. Törlőkendőt és is Sparosat használok, néha veszek Lidlben is, ha akciósat találok akkor veszek mást is. Heti 1csomag biztos elmegy rosszabb esetben :) Most 5hós múlt a kislányom. Anyatejes, de vettem már sinlac-ot ami ha jól emlékszem majdnem 3ezer ft, és csak 13 adag jön ki belőle(200ml/adag), úgyhogy nem olcsó mulatság... Ha minden jól megy akkor majd a főzelékébe teszek belőle. Gyümölcsöt már eszik naponta egy alkalommal pár kanállal, venni nem vettem még, inkább én csinálom meg. Amit meghagy azt megeszem én. A bébi ételek 270-350között mozognak ahogy elnéztem, és azt hiszem 2dl egy üveg. Szóval drága. Sok boldogságot a babához!!
2009. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekünk az elején havi kb. 15000 volt a pelenka, törlőkendő, kencék ilyesmik. Kajára akkor még nem kellett. Napi kb. 10 pelenka ment az elején és hetente egy csomag törlőkendő. A kendőből dm-es bevált, újszülöttnek a huggiest használtuk. Most majdnem 5 hós a ba és pelenka tescós, napi 6 kb. törlő maradt, de akár 2 hétig is kihúzzuk, bejött a kaja. Hát a tejpép húzós árú, abból kb 4000 egy hó, aztán üvegeset csak útra veszek, átlag 220ft/ darab áron, amúgy almát vagy barackot veszek minden nap egyet egyet. Akkor szentkirályi babavíz egy 1,5 literes üveg 2 naponta ez kb. 100 forint. Aztán ha van extra kiadás, mint ruha, gyógyszertár, játék az plussz. Szóval kb. ennyi. Én még tgyáon vagyok, az bőven elég rá, de a gyes nem lenne elég szerintem, pesze ha apa jól keres úgy könnyebb. Sok sikert a babához és a beosztáshoz, nem könnyű, de meg lehet oldani hidd el, én is sokat filózok, de ki lehet jönni.
2009. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!