Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet, hogy 11,5 hónapos...

Hogy lehet, hogy 11,5 hónapos babám még mindig nem játszik el egyedül?

Figyelt kérdés
Régen azt hittem azért mert pici, aztán már ott tarzunk, hogy nem állhatok fel melőle mindig a közelben (max 1m !!!!) kell lennem amúgy jön utánam (már jár) és hisztizik mögöttem. Nem tudok rendesen házimunkát sem végezni...Ez normális?
2009. júl. 31. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szoktasd le róla. Ennyi. Kezeld a hisztit, ne szórakoztasd egész nap. Mást nem tehetsz, ha zavar a dolog. Egyébként normális dolog, ha nem tanítod meg másként viselkedni.
2009. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyilván temperamentum kérdése is a dolog, de megszokás biztos szerepet játszik benne. Már kiskoruktól jó, ha megszokják, hogy egyedül is vannak. Nyilván az elején rövidebben.

Neki is az a jó, ha megtanul egyedül is játszani.

Kitartás!

2009. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De hogyan tanítsam meg rá? Próbáltam, suttógót olvastam de nem ment.
2009. júl. 31. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor látod, hogy hisztizik, ne foglalkozz vele. Neki is jobb lesz ha tudja hol vannak a határok. Nem biztos hogy gyorsan abbahagyja, lehet, hogy teljesen meg sem szűnik a probléma, de kitartónak kell lenned. Ha tudod foglald el, csinálj biztonságos szekrényeket amiket rámolhat, egyszerre ne adj neki sok játékot, néhányat mindig tegyél el, ha egy két hét múlva előveszed jobban eljátszik velük. Ha kevesebb játékkal foglalkozhat egyszerre, elvileg több időt fog tölteni egyel-egyel. Nem lesz könnyű, de ki kell tartanod. Pl határozd el, hogy márpedig befejezem a mosogatást, akkor is ha hisztizik. Ha így teszel előbb utóbb sikert kell elérned. Remélem kapsz még tanácsokat, én ennyit tudtam összeszedni. Énekelni szoktál neki? Ha 11 hónaposom sehogy sem marad el, de nem szabad a kezem énekelek. Vagy gyerekdalokat hallgatunk.
2009. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15 hónapos a lányom és nem hajlandó egyedül játszani max fél, egy órát. Én nem élem meg tragédia ként. Szivesen foglalkozom vele, a házimunka meg megvár, jobb esetben este, vagy reggel, mikor már vagy még alszik. Nem tudom, hogy később lesz-e ebből probléma, de ahogy anyum mesélte én is ilyen voltam és később soha nem volt probléma oviba, suliba, sőt most is egész jól elvagyok egyedül.
2009. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem fél óra megválltás lenne. Nem megyek a falnak nem akkora probléma, csak kicsit nagyobb rend lenne és mindig minden időre elkészülne :O)

Megfogadom a tanácsokat, köszsönöm szépen.

Egyébként csak a gyerektársaság köti le.

2009. júl. 31. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!