Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megéri lecserélni? Most 1...

Megéri lecserélni? Most 1 éves és 10 kg a kislány

Figyelt kérdés
Most 0-18 kg-os gyerekülésünk van? Várjuk meg a 15 kg-t és akkor már elég a magasító, vagy cseréljük le most 9-36kg-s ülésre?
2009. júl. 31. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Én mindenképp megvárnám a 15 kg-ot, s akkor vennék gyerekülést (15-36 kg-os, háttámlás gyermekülést). Mi is ülésvásárlás előtt állunk (igaz, nálunk még csak a 9-18 kategória jön), így jó néhány cikket, tesztet elolvastam.

Egyrészt a háttámla nélküli ülésmagasítót az oldalvédelem hiánya miatt még azoknál az autókban sem javasolják használni, melyekben van oldal és függönylégzsák. Ezek a légzsákok ugyanis a felnőtt fejmagassághoz vannak kialakítva, így a gyermeket egyáltalán nem védik (vagy pont a feje felett nyílik vagy a két légzsák között lévő rés esik a gyermek fejmagasságába.)

Másrészt a többkategóriás modellekről (9-36) azt olvastam, hogy - persze kivételek jó drágán itt is vannak - kevésbé komfortosak, s mintha a törésteszteken sem értek volna el olyan kimagasló eredményt. Hogy miért, arra már nem nagyon emlékszem. Az rémlik, hogy a 0-18 kg-osok jók, mert a lehető legtovább ülhetnek így háttal a menetiránynak a babák, ami egy esetleges frontális ütközésnél vagy fékezésnél biztosítja, hogy kevésbé terhelődjön a gerincük. A 9-36 kg-os üléseknél azonban nem olvastam ilyen pozitív jellemzőt, csak negatívat.

Szóval, bár a jelenlegi ülésetek márkáját és típusát nem írtad meg, de szerintem biztonságban van most a babátok, s ha kinőtte, tudtok 18-36 kg-osra váltani, s megint megfelelő oldalvédelem mellett utaztathatjátok a babátokat.

2009. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válasz teljesen profi. Ülésmagasitót semmiképp ne vegyél. Semmire nem jó. Viszont a 15-36 kg-os kategóriában lehet találni jó törésteszttel rendelkező gyereküléseket és ezek már nem is méregdrágák, mint a kicsiknek valók.
2009. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!