Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most halottam hogy találtak...

Most halottam hogy találtak valamit a cumiüvegekben ami káros?

Figyelt kérdés
Pontosan miröl van szó? Az én kisfaim tápszeres, és Aventes cumiüveget használok.
2009. júl. 31. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Ne higyj már el mindent. Úgysem tudod megvédeni a babódat mindentől. Pl. az utcán szívja a szmogot, a lakásban a port... remélem nem építettél még oxigénsátort. Már bocsi. Én babóm is tápszeres, én nem aggódom.
2009. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
igen,tényleg volt ilyen,az avent nem tartozik ezekhez a cumisüvegekhez.Ezeket már le is vették a polcokról.Nem krált hirről van szó,valódi para volt.de az lehet,hogy picit fel lett fujva.a semilyen márkájú cumisüvegek tartoztak ebbe a kategóriába,de tény hogy nem tudjuk éppen amit eszik,vagy amiből eszik vagy amivel játszik az mennyire káros,vagy nem.ebbe bele lehet őrülni,de amire felhívják az anyukák figyelmét azt azért nyilván megnézi az ember és megszünteti a veszélyforrást.
2009. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Én tápszeres voltam kezdettől fogva, 24 éves vagyok, mégis itt vagyok még...egészségesen

4 hónapos baba anyukája :)

2009. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bisphenol-A a neve ennek az anyagnak, ettől lesz törhetetlen a műanyag cumisüveg. Állítólag Mo-on nincs olyan cumisüveg, amiben ne lenne... Én, amikor megtudtam, akkor kidobtam a műanyagokat, és üveget használtam. Kutatások szerint egyszerűen kioldódik a BPA a folyadékba, ha meleg a tápszer, tea, stb., akkor sokkal gyorsabban. Amerikai kutatások bizonyították, hogy jelentős mennyiség kerül a babák szervezetébe. (Én most azt írtam, amit olvastam róla, nem vagyok szakember, nem végeztem személyesen vizsgálatokat ez ügyben, tehát ne tépje le senki a fejem, hogy kizárt dolog, hogy a gyerekeknek ilyen terméket gyártsanak. Az EU-ban engedélyezett anyag a BPA, Amerikában tiltott.)
2009. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 31. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
A BPA az Aventes cumisüvegekben benne van sajnos. A VIA poharakban és a varázsitatóban (Avent) már nincs. A Tommy Tippie (nem tudom hogy írják) gyárt olyan cumisüveget, amely teljes egészben BPA mentes, ez a dobozon fel is van tüntetve. Úgy tudom a MAM cumisüegjei is mentesek.
2009. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy halottam az Aventes is benne van, ki is cserélem. köszi
2009. júl. 31. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:

a sima DM-es cumisüveg is BPA mentes

rajta volt a papírján

2009. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ember ebbe belehülyül egy idő után.

Az Aventes üvegeket dobjam ki van belőle több is.

2009. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!