Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek vált be a 4É módszer?...

Kinek vált be a 4É módszer? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Most olvasom a "Suttogó Titkai" című könyvet! Nagyon tetszik a napirend dolog és arra lennék kíváncsi, aki próbálta vagy használja, hogy az étkezés, ébrenlét, édes álom nem cserélődtek-e fel (vagy ez mindegy?)Hisz általában a baba elálmosodik étkezés után! Ti hogyan oldottátok ezt meg?
2009. júl. 31. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Egy darabig próbálkoztunk, aztán a baba saját nbapirendet alakított ki magának. Van, amelyik babát "rá lehet szoktatni", amelyik alkamlazkodóbb, az én fiam pl nem lehetett. Nem tudom mennyi idős a pici, de az a tapasztalatom, hogy érdemese vérni a baba 3 hós kora körülig bármilyen rendszer ráerőltetésével, mert addigra ált. kialakítják maguknak a saját napirendjüket, amihez vígan alkalmazkodnak, sőt sokkal jobban fogják venni az esetleges "extrém" eseteket, mint kirándulás, rokonlátogatás, utazás stb:-)

Szerintem ez az egész az anyukáknak van kitalálva, mert nekünk van szükségünk mindig arra, hogy mindent rendszerbe foglaljunk.

Nekünk sosem volt napirendünk, igény szerint szoptattam stb, de mégis mindig tudtam, hogy mi következik, miért sír /a figyeld a babád, ha sír módszere nagyon okos/.

Minemellett, ha tetszik a módszere próbáld ki, biztos vagyok benne, hogy rá lehet állni a babával. Mi túl sokat megyünk, utazunk nem tudtam volna tartani a 4est, aztán meg csak a sírás van, ha felborul:-)

2009. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk kb 2 hónapos korától működik:)

Végülis csak annyi az egész, hogy evés után játszunk (a korának megfelelően), majd mikor ásít, fárad akkor csicsizünk. Ameddig ő alszik addig Én teszem a dolgom, majd kezdjük újra. Mikor 2 hónapos volt, szinte összemosódtak a dolgok, majd egyre egyértelműbbek a szakaszok. Most 8 hónapos, ott tartunk, hogy eszik, utána kb. 2-3 órát játszik (részben egyedül, részben velem), majd 1-1,5-2 órát alszik. Majd újra kaja stb.

2009. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Az első pár hétben ő is ellálmosodott evés után. Az esti "nagy" alvás előtt ő is megissza a tápiját, és elalszik. Előtte viszont van egy több órás ébrenlét.

2009. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tapasztalataitokat! Még kicsit odébb vok a szüléstől, de szerintem nem árt felkészülni, legalábbis első gyerekes anyaként! :-) Kicsit izgatott vagyok az előttem álló feladattól, nem tudom elképzelni az egészet!

Mindenkinek jó egészséget boldog babavárást és babázást kívánok!

2009. júl. 31. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!