Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak tényleg annyira "király...

Másnak tényleg annyira "király" az igény szerinti szoptatás? Személy szerint én már kezdek kész lenni tőle.

Figyelt kérdés
Kezdek teljesen kétségbe esni hogy rossz ember vagyok, mert hogy nekem nem igazán tetszik ez az igény szerinti szopizás... Nekem már van egy 6 éves kislányom, semmi időm nem jut rá, mert szegény pici babám mindíg éhes, és cicin lenne, merthát soha nem eszik annyit hogy 3 vagy akár négy órát jól ellenne cici nélkül.. Semmire és senkire nincs időm, állandóan cici ki és fekvés.... 3 hónaposak vagyunk, nagyon jól hízunk (születési súly: 3250, most:6500 gramm) imádom a babucimat, de sztem ez neki sem tesz jót... a tejem sem annyi van ahogy kellene, mert nincs idő rá hogy termelődjön...Másnak tényleg beválik??
2009. júl. 31. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem bevált az elsővel, egy idő után úgyis beállt a napirendje,és ritkábban szopizott.

A második gyerekem viszont igény szerint is pont 4óránként szopizott,szóval, gyerekenként is változó az igény.

3 hónapos még picike,de ha megerőltető, szerintem megpróbálhatod fokozatosan nyújtani a szüneteket,de ehhez is sok türelem kell.

Milyen a védőnőtök? Ő segíthetne

2009. júl. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint az elején 3 óránként ettünk, de mostanában mindíg cicin van... lehet hogy a nagy meleg miatt, nem igazán szereti a vizet, talán én is hamarabb megadom magam... és emiatt alakult ki hogy jóformán már óránként eszünk... úgy érzem mintha emiatt apadna a tejem...
2009. júl. 31. 08:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek válik be, nincs két egyforma baba.

A régi "4 óránként kell enni és kész" marhaságot sem lehet ráhúzni minden gyerekre, családra, úgy az "össze-vissza" szoptatást sem.


Csináljátok úgy ahogy nektek jó!

2009. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Ne érezd emiatt rossz embernek magad. Én is így voltam vele. A szoptatás első 5 perce az jó volt és utána hányingerem lett és szédültem. Nem esett jól a szoptatás. Most lehet, hogy sokan elítélnek, de nem is erőltettem tovább a szoptatást. Más fél hónapig bírtam. Tápszert adtam neki, ő is nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lett. Mindenki megnyugodott. Én sem bírtam az óránkénti etetést. Most már szilárd ételeket eszik (7 hónapos) naponta négyszer. Nagyon csöndes, nyugodt baba és nem beteges. Láttam már anyatejes beteg babát, nem biztos, hogy csak az anyatej a jó.

2009. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha eleinte 3 óránként evett, mostanában meg folyton cicin van/lenne, az lehet szomjúságtól, éhségtől, szopni vágyástól, gondolom, fog még korai. Akkor meg inkább enyhitsd az igényeit külön-külön, és figyeld meg, hogy csak akkor szoptasd, ha éhes. Azaz, ha szomjas, itasd meg mással, ha cumizni vágyik, adj neki cumit, ha éhes, szoptasd meg, és ha túl gyakran kér, azaz valószinűleg nem elég neki, amit kap, akkor táplálj hozzá vagy egészitsd ki neki, hogy ne legyen éhes. Szerintem.
2009. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem bevállt 2 évig szopott igény szerint a fiam.Volt hogy egész nap rajtam lógott.Használtam a kendőt.

Azért volt nehéz mert a lányom csak egy éves volt.

Megtanultam mindent egy kézzel csinálni.

Most is igény szerint fogok szoptatni.

2009. júl. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül ezzel a problémával, sajnos. Én is folyton próbálom megtalálni az egyensúlyt a az igény szerinti szopi és a 2-3óránkénti kötött etetés között, mert engem is az őrületbe kerget. :(Állandóan sír, mert éhes marad, cicizek, de közben elalszik, vagy megunja, esetleg pillanatnyilag jóllakik. Aztán mire letenném és nekifognék akárminek, kezdődik elölről. :( Szerintem pedig hiába fontos az igény szerinti szopi, stb megvannak a hátrányai korlátai is, mert a mamának is szüksége van arra az 1-2 órára, hogy egyen, pihenjen, miegymás.
2009. júl. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld meg azt, hogy szoptatás közben, amikor már inkább nyammog, büfiztesd meg, és rakd vissza cicire, hogy egyen még. Mi így eszünk, és általában 3 +- órát birjuk evés nélkül.
2009. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
11:07-es vagyok. Lehet hogy a nagy meleg miatt cicizne mindig, valószínű szomjas. Kínáld meg egy kis vízzel, hátha megoldja a dolgot.
2009. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a férjem van kiakadva, hogy max egy órát bír ki a 3 hetes babánk szopizás nélkül. Engem nem zavar, csak a férjem szokta mondani, hogy 3 óránként etessem csak, és állandóan ezt hallgatom tőle.
2009. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!