Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám rávenni kislányom,...

Hogy tudnám rávenni kislányom, hogy az etetőszékben is egyen?

Figyelt kérdés
Eddig ölben és fekve (tudom, nem jó megoldás) evett, de most beszereztünk egy etetőszéket, hogy úgy egyen. Sajnos egy hete alig eszik, mert az egészet játéknak fogja fel. Rúgkapál, püföli a tálcát, forog jobbra-balra és úgy szorítja össze a száját, mint ha az élete múlna rajta. Esténként megetetem ölben, hogy éjszakára azért legyen valami a pocakjában, de ez azért kevés így. Már nagyon jól haladunk a hozzátáplálással, de így csak a tápszert eszi meg a cumisüvegből. Hogy tanítsam meg neki, mire is való az etetőszék? Nem szeretném erőltetni, de az sem lenne jó, ha a hozzátáplálásban elért eredmények semmivé foszlanának.
2009. júl. 30. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, mennyi idős a babád, de gondolom már elmúlt fél éves. Az valahol természetes, hogy ebben a korban mindenből játékot csinálnak, hadonásznak, maszatolnak, tehát azt ne várd még egy jó darabig, hogy vigyázban ülve szó nélkül fogja lapátolni a kaját (Az én lányom majdnem 3 éves, van, amikor mintaszerűen eszik teljesen önállóan, de van, amikor fél órán át csak bohóckodik.)

Amikor Ti ebédeltek, vacsoráztok, ültesd be a székbe, és húzd oda az asztalhoz, hogy lássa, Ti hogy esztek. Vagy amikor neki van evésidő, ugyanígy a nagy asztalnál ülve etesd, esetleg készítsd oda magadnak Te is az ételt. Így lassan tudatosulni fog benne, hogy az etetőszék az evéshez való. Hamarosan eljün úgyis az az idő, amikor elkezd érdeklődni a felnőttek ételei iránt, szeretne kapni 1-1 falatot abból amit esztek, és akkor ha amúgy is ott ül veletek az asztalnál az etetőszékben, csak odaadod neki mondjuk a falat kenyeret, és bíbelődhet, ismerkedhet vele.

2009. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

az előző válaszoló jó dolgokat irt.

mi már 10 hónaposak vagyunk, az etetőszéket már kb. 8 hónapos korától használjuk. ha mi körbeüljük az asztalt, de ő éppen nem eszik, akkor is odaültetjük magunk mellé. játékot soha nem adok a kezébe, hogy tudja, ez a szék, nem játszószék.

2009. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg babahordóban etetni, vagy autósülésből, mi is azzal kezdtük, aztán fokozatosan tettem bele etetőszékbe mindig egy kicsit. Ott adtam neki spec. babakekszet, azt elmajszolta, majd már engedte, hogy adjak neki főz-gyümit. A lényeg, hogy közbe nézzen valamit, amit szeret (pl. játék, tv.,) vagy hallgasson zenét, amit esetleg szeret, vagy megnyugtatja. Trükközzél vele, a babákat néha át kell verni egy kicsit...:)
2009. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 1 éves koráig ölben etettem, jó volt neki is nekem is. Aztán vettük ezt a székre szerelhető magasítót, amit 12 hónapos kortól használhat, na ez annyira tetszik neki, hogy ott ülhet köztünk az asztalnál, hogy mindent szépen be is lapátol.
2009. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha állitható a támla, döntsd hátrébb, hogy ne érje el a tálcát a püfföléshez. Mindig be kell tenni evésidőben, magyarázhatod is neki; most beültet anya a székedbe és kapsz ebédet kicsim! Meg fogja szokni, kicsit tarts még ki:) én miután beültetem a székbe, kap cumit, ezzel szokta kivárni, mig előkészitem pl a főzijét, közben bekapcsolom a rádiót, azt hallgatja. Max 3 perc az előkészület, hogy ne várassam. Felkötöm az előkét, kap egy kanalat, amit ő fog, a másikkal etetem. Mindig ugyanezt csinálom. Ha forog, csapkod, megkérem határozottan hogy ne tegye, mert eszünk és igy nehéz anyának etetni, mondókázok neki, ha nagyon tekeri a fejét, akkor figyel rám és szépen eszik.
2009. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!