Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a "glutén mizéria"?

Mi ez a "glutén mizéria"?

Figyelt kérdés
Most akkor adhatom az 5 hós babámnak a 4. hónaptól adható Hipp körtés-gabonás (gluténtartalmú!!) desszertet, a babapiskótát és később a kenyérhéjat??? VAgy hagyjam későbre
2009. júl. 30. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szopik még akkor hagyd későbbre, ha nem és már elkezdted a hozzátáplálást akkor add, bár én akkor is még várnék.
2009. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
már nem szopik 4 hónapos korától. Annyi mindent olvastam már... hogy ha hajlama van nem adható, ha nincs adható. de honnan tudjam, van-e hajlama???
2009. júl. 30. 10:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.válazd az aranyközéputat,se ne add korán 5,6 hónaposan,se ne későn,1 év után.A gabona magvak közül a durumbúza, a tönkölybúza lisztje a leg egészségesebb, főleg, ha az teljes kiőrlésű. E mellett a finomliszt sem gond, de ezek használata a finomsüteményekhez lenne a legmegfelelőbb. A kukoricaliszt használata, és a rizs használata jó, és egészséges.

Az allergia sokféleképpen jelentkezhet, a fejlődési ütem csökkenésétől, a kiütéseken át, a hasmenés, nyugtalanság, étvágytalanság minden forma megjelenhet. A legfrappánsabb a kiütés, és az esetleges hasmenés.

2009. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a 2. vagyok,Szóval a glutént tartalmazó ételek kerülése mindenképpen jó dolog, bár ennél is az a gond, hogy a hagyományos elkészítési móddal nincs semmi baj. Természetesen a babapiskótát is fél éves kor után adtuk csak azelőtt. A helyzet az, hogy a mostani kenyér, és péksütemény félékbe hozzáadott glutén is van, és ez okozza a problémát. Ha az ember sütné a maga kenyerét, akkor nem lenne gond, mert az nem tartalmaz mesterségesen hozzáadott glutént. A kenyerek, sütemények szebbé tétele miatt adják hozzá, azért olyan felfújtak a kenyerek, sütemények. A hozzáadott glutén viszont már nem természetes anyagnak minősül, hisz a kivonásakor már vegyszerekkel kezelték, és a környezeti feltételek nem olyanok, mintha a lisztben lenne.
2009. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Add nyugodtan.A mai kutatások azt bizonyítják,hogy fél éves korig el "kell" kezdeni kis mennyiségben a glutént adagolni és akkor kisebb az esélye hogy allergiás lesz.Fokozatosan kezd el neki.Először 1 héten 1x stb...Ha nincs probléma akkor szép lassan többször.Amúgy meg ha nincs kifejezetten ételallergiás a családban,akkor nagyon kicsi az esélye,hogy kialakul.
2009. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat! Írjatok még, ha lehet!
2009. júl. 30. 13:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb kutatások szerint 6 hónapos korban ajánlott bevezetni a glutén tartalmú ételeket. Azt, hogy hajlama van e rá, azt onnan tudhatod, hogy ha a családban van valaki, aki érzékeny rá. Ha van, akkor nagyobb az esélye, hogy a te babád is érzékeny lehet. A babapiskótát nem ajánlom még semmiképpen sem, mivel tojás is van benne és az nagyon allergizál. Azt csak 1 éves kor után kaphatja. Én a desszertet már adnám neki, ha hozzátápláltad 4 hós kora óta, had szokja az ízeket. A kenyérhéjat meg 6 hónapos kortól adnám, de te ismered a bébidet, látni fogod, hogy okoz e bármelyik gondot.
2009. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Adhatod 4 hónapos kortól.
2009. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez egy hisztéria :-)

én 6 hótól már adtam a kislányomnak minden liszteset és hál'Istennek semmi baja.

Ha nincs a családban lisztérzékeny akkor nem kell annyira megijedni szerintem.

2009. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2009. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!