Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej és glutén körüli mizéria?...

Tej és glutén körüli mizéria? Hogy is van ez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Jelenleg a glutén bevezetését 4-7 hónapos korban ajánlják, míg korábban jóval később, mivel allergizáló étel. A tejet ugyanezen megfontolásból 1 éves kor alatt nem ajánlott bevezetni, de egyre több helyről hallom, hogy a tejet jobb 3 éves kor után bevezetni. Ha mindkettő allergizáló, akkor az egyiket miért kellett előbbre hozni, a másikat meg eltolni? Kicsit ellentmondásos, nem?
2011. jan. 4. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért a kettő között van különbség. A gabonát a legtöbb ember meg tudja emészteni. Viszont az ember az egyetlen élőlény, amelyik másik állatfaj anyatejét issza, és ez csak kb 8000 éve van így. Korábban egyáltalán nem tudtuk megemészteni a tejet, és még ma sem mindenki (pl a keleti, ázsiai emberek többsége).
2011. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Gratulálok a vitaindító kérdésedhez. Kötekedni jó? Tudom, hogy tisztában vagy vele, hogy minden nap van legalább 3 kérdés a tehéntejről, és tudom, hogy tisztában vagy vele, hogy minden egyes alkalommal egymásnak esnek a nők. Miért kell??


Egyébként legalább a fogalmakkal lennél tisztában. A glutén nem allergiát okoz, hanem intoleranciát. Teljesen más a két dolog, tehát már csak azért is megérte feltenned a kérdést, hogy ezt megtudd.


Mielőtt hülyeségeket kérdezel és vitát indítasz, legalább néznél utána a legalapvetőbb dolgoknak.

2011. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 2. hozzászóló, hogy ismereteimet bővíthettem a segítségeddel. Bár nem gondolom, hogy kulturált emberek között az általad megütött hangnem megengedhető (legalábbis az én köreimben nem). Arról nem beszélve, tudtommal ez egy olyan fórum, ahol olyan kérdésekre kereshetek választ, ami érdekel vagy nem tudom. Amúgy választ még tőled sem kaptam :)
2011. jan. 4. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
az újabb kutatások szerint épp azért sok a glutén érzékeny a mi generációnkban, mert későn kezdték el adni. Állítólag ha 6 hónaptól már találkozik az emésztőrendzser vele, akkor nem allergizál. ezért ajánlják a kenyérmorzsát, reszelt kekszet kis mennyiségben korán bevezetni (vigyázni kell, hogy ne tojásos kekszet adjunk. én a biztonság kedvéért magam fogok sütni a babámnak kenyeret is, kekszet is).
2011. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! A gluténnel kapcsolatban én is így tudtam, épp ezért furcsa kicsit, hogy a tej bevezetését meg egyre későbbre tolják ki. Bár gyanítom a tejital gyártóknak van némi köze hozzá, mert ugye az nagyon egészséges :) Ráadásul ugyanez mondható el a tejallergia és mindenféle intoleraniciájával kapcsolatban, hogy régen úgy ittuk a feles tejet, hogy csuda és semmi bajunk nincs, míg a mai generációt meg lehet nézni.
2011. jan. 5. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!