Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Össze-vissza eszik 8 hetes...

Össze-vissza eszik 8 hetes kisfiam. Hogyan csináljak neki valami rendszert? Félek, hogy így túletetem.

Figyelt kérdés

Sajnos két hetes kora óta tápszert is kap. Mindig úgy evett, hogy pl bal mell + tápszer, 2-3 óra múlva jobb mell, amihez nem mindig kellett tápszer. Aztán beindult és szinte alig raktam le, egy óra vagy akár fél óra múlva ébredt, hogy éhes. Sokáig szokott enni, van, hogy egy- másfél óra, mire elalszik még fél óra, így általában két órákat van ébren. Sőt olyan is van, hogy két etetés közti 3 órát kibekkeli ébren és a cumisüvegen alszik el etetés alatt.


Növeltem már a tápi adagját, hol 120-ra, hol 150-re, attól függ mennyire maradt éhes szopi után, de így sem alszik eleget szerintem. Most éjjel meg azt művelte, hogy óránként szopizott, egy mellből, mert ilyenkor nem csinálok neki tápszert. A széklete zöldes-sárgás, ezért is gondoltam arra, hogy túletetem. Az egész napunk szinte csak etetésből áll. Nem akarnám tönkre tenni a kis pocakját. Egyébként 3020 gr-mal született, most 4800 körül van.


Köszönöm a válaszokat!


2009. júl. 30. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,inni adsz e neki külön.ha nem,akkor a cici a folyadékpotloja is,nem csak az evőkéje.ebbe a melegbe én is szomjas vok óránként.
2009. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hébe-hóba elfogadja a forralt vizet, kamillateát... De éjjel még nem próbáltam. Lehet, hogy éjjel csak itatnom kéne? Tápszerből meg laktatóbbat venni?
2009. júl. 30. 09:17
 3/10 anonim ***** válasza:

első vagyok:-az itatásra(saját tapasztalat és vélemény)-konkrétan olyan példám van,hogy 2 napos volt a fiam,jöttek látogatók,mentem a babámárt a csecsemősökhöz.megdöbbenve láttam,hogy fiamat félig ülő pózban kávéspohárbol itatják vizzel,és 2 csepp citromlével.sógornőm is csecsemős,és kinevette a megdöbbenésem.nekem ő nagyon nagy ész és segitség,hogy van a családba,számomra ő volt a védőnőm is,sose hallgattam az igazira.elsétáltam a patikába,vmi teáért.szemrebbenés nélkül adtak hipp teát,mindegyikre rá van irva,4 hós kortól.mondom akkor most mi van?mire a patikus:-az unio miatt kell a 4 hót ráirni.ennek már 7 éve.most jön a másik baba,semmit nem csinálok másképp,mert az unio ezt követeli,én is 33 éve huslevest kapta répával 3 hósan.Semmit ne vigyél tulzásba,de nem feltétlen az unionak élünk.hozzáteszem 4 hóig én se adtam neki kaját,max.sógornőm megetette 3 hósan is banánnal.

Azért inni adjál neki!

Szép babanapokat!!

2009. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valószínűleg arra kéne figyelnem, hogy mikor tátog és cuppog nem mindig éhes, ugye? Én is vettem neki teát, igaz Mecsek Babyt hasfájás ellen, de attól tán jobban fájt a hasa.

Tegnap hozott a férjem ánizs teát, majd azt is kipróbáljuk, hátha csak szomjas szegénykém.

2009. júl. 30. 09:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez viszont jo kérdés,kamillateától meg lehet a széklete olyan,amit leirtál.viszont nekem nem kellett tápszert adni,2-hoig 2-szer keltem fel etetni,aztán hason aludt,azóta alussza át az éjszakát.ne adj szerintem táplálobbat,inkább 2-szer kelj fel etetni,mert ha 6-szor kelsz fel,lehet 4-szer csak szomjas.na tulzásba az én fiam se vitte,ilyen 3 kortyokat ivott.én csipkebogyó teát adtam.
2009. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

szia.nem is biztos,hogy éhes.egyébként a széklete normálisnak mondható.ilyenkor a babák akik éberebbek,több időt tőlthetnek ébren napközbem.ebben az időszakban fedezik fel a környezetüket,ismerkednek,nézelödnek.ha felébredt,és úgy gondolod hogy még nem kellene ennie,próbálj vele játszani,elterelni a figyelmét.én a" suttogó titkai "című könyv segítségével alakítottam ki a napirendet. bevált.

ott az a lényeg,hogy az étkezés után ébrenléti idöszak következzen,és aztán az alvás.nálunk ez igy néz ki:pl:

attol függ persze hogy reggel mikor ébred.

7-kor szopi,kb20perc,aztán 1óra játék,egyedül,vagy velem,aztán 1óra alvás.kb.és ez így forog 3óránként.este 7ig.aztán fürcsi,szopi,csucsu.

2009. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hasfájásra én probáltam édesköményt,az nem izlett,és vettem a patikába ilyen gomicsövet,ilyen lyukas,kicsit a popsiba feltettük,nagyokat pukizott,és jó volt minden.általában 3-hósig pocakfájósak.
2009. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmi lehurrogás,félre ne érts,de én nem tartottam magam a 3 órához.amikor kérte,amikor odaadtam.igaz,20 hoig cicizett,tehát nem tápit kapott.Viszont jó,hogy van rendszeresség.
2009. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A Suttogót én is olvastam... de nem ment. Nem nagyon van el magában szegénykém, karba lett szoktatva. :( Hagyom néha sírni, de jártam már pórul, nem akartam dajkálni, hagytam sírjon, gondoltam nem akar egyedül elaludni, mire bementem összevissza hányta magát és folyt a pelusból a kaki.

Nem várnám el a 3 óránkénti evést, de a fél óra azért túl sűrű. Szeretnék valami rendszert, de ha igény szerint adok neki cicit, akkor egész nap csak etetek.

Most is ordít... megyek megnézem.

2009. júl. 30. 09:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont csak Téged akar,és a kaja csak megnyugvás,gondolja ő,addig is ott vagy vele.Akkor probáljátok tényleg játszival lekötni magatokat,mert az se rendszer,ha fölkapod,ha sir.én azt is csináltam anno,hogy beraktam a hordozoba,és vittem magammal a konyhapultra,ide-oda,és "beszélgettünk" amig én a dolgomat végeztem.
2009. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!