Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkapattam a babámat?

Elkapattam a babámat?

Figyelt kérdés
4 és fél hetes a kisfiam. kb.2 hete nem marad meg a kiságyában,amint leteszem felébred és sír!A gyomra tele a pelus üres. Mi lehet a gond? Elég sokat babusgatjuk a párommal lehet hogy elkapattuk??? Írjatok anyukák!
2009. júl. 29. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
:) Ismerős! Vigyázni kell, mert ehhez bizony iszonyat hamar hozzászoknak a babák. Naná, hogy jobb az öletekben. Ott biztonságban érzi magát. Lehet, hogy még nagy neki hirtelen a kiságy, a tér. Rakjatok köré párnákat, hogy hozzá érjenek, mintha valaki tartaná. Erre a szopis párna is jó! Próbáljátok rászokatni, hogy ne akarjon kézben. Persze ezt mondani könnyebb. Kisfiam hasfájós volt nagyon az elején és így sokat volt kézben, hát jól hozzá is szokott, de azért mégis sikerült a kiságyhoz szokatni. Nagyon jól alszik benne... éjjel! Nappal meg nagyon jókat alszik a kezemben! :) Nappal hiszti van, ha leteszem. Már akkor is, ha a fejem másfele merem fordítani és nem vele foglalkozom. :) zóval most megint megszenvedjük. Próbálom, hogy hagyom kicsit sírni, mert gyakran hamar magához tér és rájön, hogy nem lehet mindig ölben, de néha meg már annyira elkezd bőgni, hogy levegőt sem kap és muszáj felvenni. Szóval nem egyszerű!
2009. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Szia!

Nálunk is ez van. Mikor a kórházból hazajöttem, mindkét nagymama egész nap itt volt! Gondolhatod! Megszoptattam, és az volt, hogy adjam oda nekik, majd ők babusgatják. Persze jól megszokta, és most csak úgy tudjuk a párommal elaltatni, ha a karunkban van és sétálunk vele. 8 hetes, remélem még le tudom szoktatni, csak senki sem partner benne a családban. Szerintük nem baj, ha el van kényeztetve egy gyerek, én meg semmit sem tudok csinálni, ha egyedül vagyok vele itthon. Azt olvastam, először 5 percig kell hagyni sírni, majd bemenni hozzá, és így fokozatosan növelni az időt. Én még nem álltam neki, de azt hiszem sűrgősen neki kellene.

Boldog babázást!

2009. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen kicsi csecsemőt még nem lehet elkapatni! Vannak babák, akik jobban igénylik az anyukájuk testi közelségét, mint mások, és az ő számukra kínszenvedés, ha az anyjuk akár csak egy méterre is eltávolodik. Az érintés iránti igény ugyanolyan létfontosságú a babának, mint a kaja vagy a tiszta pelus. Az én babám is ilyen volt, az első néhány hónapban szinte le se lehetett rakni, állandóan a karomban volt, vagy hordozókendőben rám kötve. Ha az ilyen csecsemő sokszor átéli, hogy nem "válaszolunk" a hívására, nem vesszük fel, csak hagyjuk sírni, és megvonjuk tőle az érintést, akkor az úgy esik le neki, hogy a világ egy közönyös, ellenséges hely, és senkit se érdekel, ha valami bajom van, hiába is sírok, és persze hogy egy idő után már nem sír, de ez az "életérzés" az egész életére kihat, és felnőttkorában is nehezen tud majd megbízni az emberekben és kötődni másokhoz. Viszont ha kis csecsemőkorban mindig felvesszük, ha igényli (=mindig ott vagyunk neki), akkor kialakul benne a biztonságos kötődés, megnő az önbizalma, és pont így lesz majd belőle bátor kis felfedező, aki nyugodtan el mer távolodni anyától egy kis időre, mert tudja, hogy anya mindig ott lesz neki. Tudom, miről beszélek, az én babám most 11 hónapos, és már most látszik, hogy milyen kis vagány kölök lett abból a sírós, bújós kis babából, akit hónapokig cipeltem a karomban. Most már vígan kúszik-mászik, vigyorog az idegenekre, mint a vadalma, magyaráz az idegen kutyáknak-macskáknak, és nem akad ki, ha vendégségbe megyek vele és a rokonok körbeadogatják (pedig az nem semmi kiképzés, én mondjuk tuti sírnék, ha annyi rokon nénike akarná végigpuszilgatni a talpacskámat:))))

Egyébként (csak hogy hazabeszéljek, mert biológus vagyok:)) a mi fajunknál az a természetes, ha a babával állandóan szoros testközelségben vagyunk, ha ezt megvonjuk tőle, lelassul a fizikai fejlődése is és romlik az immunrendszer teljesítménye, szóval nemcsak a lelkivilágának árt. Ki kell bekkelni azt a pár kezdeti hónapot, lehet, hogy a te babád is egy kicsit jobban igényli a kontaktust, mint az átlag, de megéri. Nem, elkapatod, hanem megadod neki, amire szüksége van a boldog élethez.

További boldog babázást!!!

2009. júl. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyszer már megpróbáltam 10 percig figyelmen kívül hagyni a sírását,de olyan keservesen és hangosan sírt(krokodil könnyekkel) hogy azonnal fel kellett vennem és (ne nézzetek hülyének) vele együtt sírtam! Borzasztóan sajnáltam! Remélem ez tényleg csak anyahiány és később elmúlik!!!
2009. júl. 29. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle tanácsot kaphatsz, de én az utolsó válaszolóval értek maximálisan egyet. Téged akar, ne fosztd meg magad tőle! Nincs elkapatva, csak most pottyant erre a rideg világba, ölelésre vágyik! Attól függ, te milyen anyuka vagy: a sírni hagyós vagy a dédelgetős. Neked kell döntened saját belátásod szerint.
2009. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici babát szerintem sem lehet elkapatni! Öleld sokat! Az én fiam még 1 éves korában is odabújós volt. Most 3 elmúlt, és bátor, eleven kölök. És nem lehet már babusgatni. Mondja, hogy nagy lett :) Szóval, használd ki míg igényel. Hidd el, utána bánni fogod, hogy nem használtál ki minden pillanatot az összebújásra!
2009. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg ilyen kicsi jobban igényli, hogy kézben legyen, szüksége van a közelségre. Az én fiam lassan 4 hónapos, éjjel simán alszik a kiságyban, napközben viszont inkább kézben. Most pár napja van, hogy ha elalszik kézben akkor le lehet tenni és úgy is alszik fél-egy órát.

Amúgy meg addig legyen a kezedben amíg lehet, később majd úgysem hagyja magát:)

2009. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!