Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos anyatejes babatok...

6 honapos anyatejes babatok mit es mennyit eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2-2,5 orankent szopizik, delelott ket szopi kozott kap gyumolcsot, es 3-4 korul fozelek az is 2 szopi kozott, de nagyon kis mennyisegeket eszik meg.

Eddig mindenhol azt olvastam hogy szopi utan kell megkinalni a babakat gyumivel vagy fozelekkel, en is igy csinalom de viszont igy alig eszik valamit, szerintem nem ehes. Felek hogyha szopi helyett adom neki fozit/gyumit keves lesz a tejem.

Hogy csinaljam?


2009. júl. 29. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor kell szopi előtt kínálni, ha ki akarod váltani az étkezést. Ha csak kóstoltatsz vagy hozzátáplálsz akkor szopik között adj neki. Ha cicizik, utána 1,5-2órával kínáld meg. Az anyatejet ennyi idő környékén emésztik meg, utána többet fog enni gyümölcsből,zöldségből. 6hónapos kor után mindenképpen kell adni valamit, mert az anyatej már nem fedezi a vitamin és ásványianyag szükségletüket. Igen, a hozzátáplálás nagyban csökkenti a tej mennyiségét, de ha jól belegondolsz ez normális. Mindíg egy kicsit többet eszik mást, így kevesebbet szopizik, kevesebb lesz a tejed. Akár egy éves koráig is elhúzhatod, ha fokozatosan csinálod és nem egyből bele a közepébe. Szervezeted is tudja a dolgát, és a tej minimum 40 nap alatt apad el teljesen, de csak ha nem éri inger. Nálad ez ki van zárva mert ugye szoptatni szeretnél továbbra is. :o)

Ügyes leszel!

2009. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat!

Korulbelul mennyi az az adag amit meg kellene egyen egy nap folyaman az anyatejen kivul?

2009. júl. 29. 17:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia. Bocsi de nem voltunk itthon.

Mennyit kell enni az anytejen kívül? Nincs meghatározva. Szépen fokozatosan emelheted az adagot, és változatosan csinálj neki kajákat a már megszokott ízekből. A szopik nyugodtan maradhatnak, és utána vagy két szopi között annyit adj neki amennyit elfogad. Ha ki akarja váltani a szopit, azt úgyis észreveszed. Neki még elvileg a 6-8dl anyatej,vagy tej alapú étkezés kell a hozzátáplálás mellett. Az én lányom szopik között 150-200 ml-t eszik egy nap 2szer,de van hogy kevesebbet. Attól is függ mennyit szopizik előtte. Van amikor nincs elég tejem, és rögtön szopi után kap. Remélem tudtam segíteni.

2009. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi szepen a segitseget!

Egy par napja probalom 2 szopi kozott adni neki a gyumit fozit, de 2-3 kanalnal tobbet nem hajlando megenni, sot ugy is probaltam hogy szopi elott adtam neki de ugysem akar enni.Eddig olyan jol evett, amennyit adtam azt szinte mindig megette, ez kb. 2 hete megy igy, hogy csak szopizni akar. Amit eddig szeretett most azt sem akarja megenni.

Vajon valamit elrontottam, vagy ez csak gy atmeneti allapot?

2009. aug. 1. 10:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem rontottál el semmit. Ahogy olvasgatom itt, szinte mindenki azzal küzd hoy a baba nem akar enni. Az én kislányom is két hete alig eszik, pedig nagyon nagy étkűnek mondhatom.Egyik nap az adagja felét sem ette meg reggeltől estig. A gyümölcsöket imádja, de most az sem kell neki így megeszem én :) Majd javul a helyzet idővel.
2009. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszaidat, most egy kicsit megnyugodtam, majdcsak fog enni rendesen:)
2009. aug. 2. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!