Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kislányom még nem...

13 hónapos kislányom még nem megy egyedül, baj ez és hogy tudnám rávenni az önálló járásra?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta nincs elmaradva,nem törvényszerű még egyedül mennie,de kezd aggasztani.Ha egyik kezét fogom akkor szalad és alig kapaszkodik,de mikor elengedem azonnal leül,mert megijjed,pedig az egyensúly is jó már és volt hogy pár lépést megtett.
2009. júl. 29. 12:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Én 18 hónaposan kezdtem egyedül járni,esetleg örökölhette?
2009. júl. 29. 12:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell erőltetni, minden baba máshogy fejlődik. Majd ha már biztos lesz magában, el fog indulni!

Semmiről nincs lekésve

És igen, valamilyen szinten öröklődhet, hogy te mikor kezdtél járni, és ő mikor fog, de ez nem törvényzserű

2009. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Biztos,hogy még nem olyan bátor.De ezt ne sajnáld,legalább nem lesz vakmerő késöb sem!
2009. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne erőltesd neki a járást,minden baba más ütemben fejlődik és indul el!Ahova járunk játszóra ott sok ilyen korú baba van ,és sokan még csak másznak és felállnak!Szerintem nem vagytok lemaradva semmiről!Légy türelmes,az én fiam is sokáig csak úgy mert menni ha fogtam az egyik kezét!De innen már hamar el fog indulni!
2009. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első fiam 13 hósan kezdett járni, a másik 7 hósan...

DE! Utólag derült ki, hogy a nagyfiamnak az egyensúly érzéke azért volt nehézkes, mert nem látott rendesen. 4 évesen derült ki, hogy 4,5 dioptria kell neki. Azóta 15 éves, de mindig azóta sem túl bátor...

2009. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, ez a lányeg, még ráér!
2009. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15 hósan kezdett járni, :) nem volt semmi baja :), és beszélni is későn kezdett. Azt hiszem kicsit kényelmes :) Ne aggódj!
2009. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ne erőltesd semmiképpen, ne is akard, hogy elengedje a kezedet! nehogy a visszájára forduljon a dolog. ha neki kell a te kezed, akkor hadd szorítsa,amíg csak jónak látja. az egyetlen, amit csinálhatsz, hogy minél több olyan terepet hagysz neki, ahol kapaszkodva tud felállni, lépkedni, mászkálni, pakolászni. ő maga fogja egyszersak megtalálni az egyensúlyt,és biztos, hogy nem akkor, mikor a kezedet fogja. hagyd elesni, tottyanni, és rájön majd:-)
2009. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2009. aug. 3. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!