Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gluténtartalmú tejpépet adtam...

Gluténtartalmú tejpépet adtam a babámnak vacsorára, nagyon rosszat tettem?

Figyelt kérdés

6 hónapos. Eddig a Milupa jó éjszakát banános tejpépét ette, de elfogyott és még amikor akció volt, vettem a Dm-ben szintén banános tejpépet és ma este abból evett. Ebből nem kóstoltattam vele korábban. Csak most vettem észre, hogy rá van írva hogy glutén tartalmú!

Ha allergiás rá, mire figyeljek? Milyen tünetek vannak?


2009. júl. 28. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
4-6 hó között már lehet adni a legutóbbi infóim szerint, sőt kell is, ha a baba szopik még. Ha allergiás, másképp fog viselkedni, mint amúgy, kiütés, enyhe láz, hasmenés, meg még sok egyéb lehet, egyszerűen figyeld, olyan-e, mint máskor :) De ne aggódj, modernül követted a legutóbbi "trendet"...
2009. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Már érdemes hamarabb bevezetni mert rájöttek h akkor kevesebb gyerek lesz lisztérzékeny ha a szervezet hamarabb találkozik gluténnel.
2009. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jajj, nagy kő esett le a szívemről! Hirtelen nagyon bepánikoltam, mert igazából most találkozik először gluténnel, eddig semmi olyant nem kapott amiben lett volna! Így se lehet baja?

Köszi a válaszokatÍ!

2009. júl. 28. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont az RTL reggeliben volt egy gyerekorvos egyik reggel, aki meg pont arról beszélt, hogy 6 hónapostól igenis kell a glutént adni a gyerekeknek. :) Én is adtam az enyémnek, azóta is kapja. Most 8 hónapos.
2009. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan lehet adni.
2009. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!