Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babának adnád azt a...

Második babának adnád azt a nevet, amit az első nem kapott meg?

Figyelt kérdés

Az első babánál a Szabina és a Levente volt terítéken. Lányunk lett, Szabina lett.

Most megint babánk lesz, és azon godnolkodunk, hogy ha fiú lesz, megkapja-e a Levente nevet, vagy ez olyan "megdöglött a kutyám, veszek egy másikat, hogy pótolja" szitu?

Elvégre LEvente nem született meg, és nem pótolni akarjuk.

Nem tudom más is érez -e így, de mi kicsit filózunk ezen, hogy válasszunk-e másik nevet.

Te hogy vagy ezzel?


2009. júl. 27. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk is volt fiúnevünk, lánynevünk. Lányunk lett. Ha a következő fiú lesz, megkapja azt a nevet, amit elsőre is adtunk volna. Szerintem nincs ebben furcsa.

Ismerek egy családot, akinek meghalt a kislánya 3évesen. Született utána megint egy kislányuk, ugyanazt a nevet kapta. Na ez furcsa.

2009. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Miért ne?! Kicsit komplikált a gondolatmeneted:)
2009. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Értem az érzéseidet, meg hogy mire gondolsz, de szerintem nyugodtan adhatod neki azt a nevet amit először kitaláltatok.Nem egy meg nem született baba nevét adjátok neki, mert baba született, csak éppen a neme lett más.
2009. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Így igen,simán.Más volt a mi helyzetünk,az első babánk elment,Orsi lett volna,később a lányomnak nem adtam ezt a nevet.
2009. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Nyugodtan adhatod. nálunk a lány Mirella, a fiu Zétény. kisfunk lett, de a második ha lány lesz a Mirella nevet kapja.
2009. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne kaphatná meg azt a fiú nevet, amit mivel kislányod született, nem adtad neki. Nem értem mi ebben a furcsa

Nekem volt egy missed ab-om 15 hetesen, Ő Klaudia lett volna. Ha lányom született volna utána, akkor sem lett volna Klaudia. De mivel fiam lett, így pláne, és most is fiam lesz, úgyhogy továbbra sem kell lánynéven törnünk az agyunkat :)

2009. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nektek kell eldöntenetek, hogy milyen nevet szeretnétek adni a gyereketeknek. Ez a "megdöglött a kutyám..." gondolatmenet eléggé túlbonyolított szerintem. Mivel a természet dönti el a gyerek nemét, ezért az, hogy az előző lány lett, ti nem tehettek, nyilván akkor a fiúnév elvetődött. Most viszont nem értem miért ne adhatnátok a Levente nevet, ha egyébként tetszik. Feltételezem, hogy igen, ha előzőleg adtátok volna. :)
2009. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem jó az elméletetek, mert Levente sosem létezett nálatok, hiszen ő az első pillanatól (amikor még nem is tudtátok hogy van) Szabina volt! Tehát itt szó sem lehet "pótlásról".

Sok boldogságot nektek!

2009. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a 2 terhességem alatt más nevek tetszettek.

Az első kislányom Hanna Jázmin lett volna,a második Zorka Regina.

Természetesen 2 fiam született:)!

De fiú nevekben is nagy volt az eltérés.

2009. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, látom volt aki értette, hogy mire gondolok:-)(ha nem is mindenki)
2009. júl. 27. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!