Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom udvariasan megkérni...

Hogy tudom udvariasan megkérni az ismerőseimet, hogy ne fogják meg a kisbabám kezét?

Figyelt kérdés
Már a hátamon áll a szőr,hogy mindenki a négy hónapos kislányom kezét fogdozza,aki természetesen már mindent a szájába töm,de elsősorban a kis kezét.És teljesen mindegy,hogy előtte 5 perccel fizetett a pénztárnál az illető,aki mellékesen már felnevelt egy gyereket.:( Legutóbb amikor rászóltam egy 50-es hölgyre,még úgy tűnt hogy ő van megsértődve és megakarta magyarázni hogy ő most fürdött és nagyon tiszta a keze.Két 30 éves fia van!!!Olyan kellemetlen rászólni valakire,és nem is értem,talán el kellene magyaráznom mindenkinek egyesével,hogy a kicsinek még nincs olyan immunrendszere mint nekünk és nem lehet elég tiszta a mi kezünk ahhoz,hogy megfogdozzuk?Nem vagyok az a típusú anyuka,aki lefertőtleníti a cumit is,de ez már az idegeimre megy...:(
2009. júl. 27. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Érthető!

Szerintem mondd azt,hogy nem a piacon vagyunk,hogy mindent összetaperoljunk!!!!!!!!!!!!

2009. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te ne érezd magad kellemetlenül. Inkább az ismerősöd hogy nincs annyi esze ha fogdosni akarja a babádat, előtte kezet mos. Kerek perec mond meg neki! Nálunk hál istennek nincs ilyen gond, eddig mindenki kezet mosott. Inkább az zavar hogy a legtöbb ember aki idejön azt hiszi az utcán van még és halál nyugodtan cipővel mászkál még a gyerekszobában is. Pedig nálam mindig tisztaság van.
2009. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a család eleve,úgy nyúl a babához.Ha jönnek hozzánk,akkor első dolguk kezetmosni. Ha csak ismerős jön,én símán megkérdezem,hogy tiszta-e a keze,ill.hogy mosson kezet legyenszíves.Pedig mi már 5,5 hósak vagyunk.Ha megsértődik máskor nem jön és kész.
2009. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére családon belül megoldott a probléma,általában mindenki figyelmeztetés nélkül kezet mos,de ha nem akkor sincs belőle sértődés,hiszen ők is csak a legjobbat akarják a kicsinek.De ez az utcai dolog,hát esküszöm röhej...
2009. júl. 27. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon idegesit ez, velem is előfordult már , én ilyenkor azt csinálom hogy amikor már látom hogy nyúl a kezéhez elhúzom onnan a gyereket, és megmondom hogy egész nap a szájában a keze mostanában úgyhogy a kezét ne!
2009. júl. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó válaszoló írta, én ugyanúgy tettem. Elhúztam a gyerek kezét, és kedvesen elmondtam, hogy ne, mert egész nap a szájában van. ennyi. Ha megsértődött valaki emiatt, letojom. Én is nagyon allergiás voltam erre.

Most 3,5éves a fiam, és ha lát egy picit, akit netán meg is fogdosna, egyből a lábához megy.Annyiszor mondtam neki, hogy a kezét, arcát nem szabad, hogy már magától tudja. Meg is dicsérték már :) Pedig "csak" egy kisgyerek

2009. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nálunk családon belül is probléma volt. VOlt aki megértette és nem sértődött meg, de volt olyan akinek a baba nevében beszéltem: Juliska néni légszives a kezecskémet ne fogd meg mert ha van rajta egy kis baci, a számba kerül és beteg leszek :) Hatásos volt.
2009. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!