Mikor aludta át először a babátok az éjszakát? (Ezalatt azt értem hogy kb 6 órát kibírt étkezés nélkül. )
6 órányi alvás, 1.babámnál 4 hetesen, 2. babámnál 2 hetesen, ez ekkortól már rendszeres volt, csak anyatejesek, igény szerint szoptatottak.
12 órányit aludtak utána 1.baba 6-7 hetesen, 2. baba 4 hetesen. Bár ez elég ritka azért szoptatott babáknál, de nálunk kétszer bejött a sok alvás.
6. Az éjjeli ébredésnek jótékony hatása van a fejlődésre.
Alváskutatók úgy gondolják, hogy a kisbabák „okosabban" alszanak, mint a felnőttek. Úgy vélik, hogy a könnyű alvás segíti az agy fejlődését, mert az agy a REM-fázisban nem pihen. Az agyi véráramlás valójában majdnem megkétszereződik a REM alvás alatt. (Ez a megnövekedett véráramlás különösen nyilvánvaló az agynak azon a területén, mely automatikusan ellenőrzi a légzést.) A REM-alvás alatt a testben megnövekedik bizonyos idegi fehérjék termelődése, melyek az agy építőelemei. Azt gondolják, hogy az aktív alvás periódusában tanulás is folyik. Az agy arra használja ezt az időt, hogy az éberen gyűjtött információkat feldolgozza, elraktározva azt, ami az egyén hasznára válik és eldobva, amire nincs szüksége. Néhány alváskutató úgy véli, hogy a REM-alvás alatt a fejlődő agy stimulálja magát, miközben hasznos képzeteket alkot, melyek az értelmi fejlődést mozdítják elő. A könnyű alvás szakaszában az agy magasabb központjai folyamatosan dolgoznak, míg a mély álom periódusában ezek a magasabb agyi központok kikapcsolnak, és a csecsemő alacsonyabb agyi központjai működnek. Lehetséges, hogy az agynak ebben az óriási ütemű növekedési szakaszában (az első két életévben a babák agya felnőttkori méretének majdnem hetven százalékára nő) az agynak alvás közben is tovább kell működnie ahhoz, hogy fejlődhessen. Érdekes megjegyezni, hogy a koraszülött kisbabák alvásidejüknek még nagyobb részét (körülbelül kilencven százalékát) töltik REM-alvásban, talán azért, hogy gyorsítsák az agyuk növekedését. Mint látható, az életnek az a szakasza, amikor az ember a legtöbb időt tölti alvással, és amikor az agy a legnagyobb ütemben fejlődik, ugyanaz az időszak, amikor a legtöbb időt tölti aktív álomban. Egyszer, amikor éppen arról az elméletről beszéltem, hogy a könnyű alvás segíti a csecsemők agyának fejlődését, egy nagyon élénk kisbaba fáradt édesanyja nevetve megjegyezte: „Ha ez igaz, az én gyermekem nagyon okos lesz".
azt nem tudom mikor aludt először 6 órát.
nagyon pici volt és sárga, így keltenem kellett 3 óránként. aztán mikor nem, egész jól aludt csak hasfájós volt, így éjjel f2ig kukorékolt, vagyis ordított. azt írtam le a babanaplójába, hogy 8 hetesen már éjjel 1-től de.10ig aludt úgy, hogy 10kor én keltettem enni és aludt tovább délig :)
3 hónaposan meg 10-10ig aludt :)
Az első kb. egy hetesen, aztán 2-6 hónapos kora között szinte mindig. Utána visszaszokott az éjjeli szopira.
A második most 5 hónapos, eddig talán két-három alkalommal fordult ilyen elő nála, egyébként sokszor ébred, nem is számolom. Ez azért is érdekes, mert minden egyéb tekintetben könnyebb eset, mint a nagy volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!