Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 11 hetes babának mnnyire...

Egy 11 hetes babának mnnyire kell tartanai a fejét? az én babám már megtarja csak néha előrebukik. milyen gyakorlatok vannak arra hogy ügyesebben tartsa a fejecskéjét?

Figyelt kérdés
olvastam hogy fekvésből ülésbe kel húzni.de ezt enm értem. nem lesz nehéz a fejecskéje már?vagy fogni kell neki vagy hogy kell ezt csinálni? van még egyéb tippetek?
2008. máj. 13. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Megfogod a két kis kezét és ülésbe húzod, az ülésben megtartod a kezecskéjénél fogva 2-3 másodpercig és visszaengeded megint csak a kezét fogva. Lehet, hogy nem fogja tartani a fejét / nem kell kézzel tartanod /, hanem hátranyaklik neki, de például az ülésben már inogva, de tartja. Nem kell megijedni, pár nap-hét és ha megfogod a kezét már ő akarja felhúzzni magát. Vagy, textill pelust teszel a háta mögé és azzal húzod ülésbe, nem a kezénél fogva. Sokat tedd hasra, ez a legjobb nyakizom erősítő, de ne csak egyszerűen tedd a hasára, hanem tedd az ágyon a hátára, fogd meg a két bokáját és tekerd abba az irányba, amerre gördíteni szeretnéd, meglátod, még segíteni is fog, így fordítsd hasra. Ha nem tetszik neki pelussal is csinálhatod, ráfekteted a pelusra és ezzel gördíted. Ha apa otthon van ő is segíthet, ő áll a másik végén és egyik irányból gördítitek a másikba, persze ezt már mondjuk egy babapléddel. Nagyon fog neki tetszeni és többek közt a nyakát is erősíti, sőt látja, hogy hogyan kell majd hasrafordulni. Sok sikert!:-)
2008. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Babatornán többek közt olyan gyakorlatokat csináltunk, hogy lefektettük hanyatt a babákat, és két kézzel megfogtuk a fejüket kétoldalt és bólogattattuk őket néhányszor.
2008. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!