Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek a hisztivel? Már...

Mit kezdjek a hisztivel? Már elviselhetetlen az, hogy a 24-ből csak egy két órát van el nyugodtan és akkor tudok bár mit is csinálni! A többitől néha rettegek! A pelus csere és a fürdés a két legrosszabb! 10hósak vagyunk!

Figyelt kérdés
nem tudom hogy neveljem le!voltam már kedves,türelmes,szigorú és határozott,énekeltem,már semmi nem segít!kezdek kétségbe esni!van,hogy elelngedi magát,hátra dobja!és ez 2-3hete van így!semmit nem lehet olyankor kezdeni vele!hol az én tündéri kisfiam?ti hogy viselkedtek hiszti esetén?
2009. júl. 26. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,

az én rosszcsontom is ilyen volt, ilyenkor hátat fordítottam neki és otthagytam a szobában. Ha pedig a játékait is dobálta, betettem a kiságyba és kimentem. Közbe persze kukucskáltam, de ő nem látott.

Amikor kezdett csillapodni, bementem hozzá, bekucorgott az ölembe, még sirdogált egy kicsit, és a következő percbe már nevetett. Erre a korra ez a jellemző.

2009. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi,de már lassan kezdem magam rossz anyának gondolni!
2009. júl. 26. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már ennyi mindenfélével próbálkoztál, akkor nem csoda, ha a gyereked teljesen meg van zavarodva miatta.

Válassz ki valami módszert és ahhoz ragaszkodj, ne váltogass összevissza.

NEkem a következö vált be:

Elöször is, ha hisztizik, akkor azonnal tedd le, ne engedj neki, mert különben soha nem lesz vége. Ha pelenkázod, akkor közben mond meg, hogy most be lesz pelenkázva, akár akarja, akár nem. Ha a hisztitöl függetlenül csinálod tovább, ami a programm, akkor hamar rájön. hogy nincs értelme hisztizni. Fürdetésnél meg a legegyszerübb, ha csak gyorsan lemosod és kiveszed a vizböl, de szintén azzal a kommentárral, hogy nem maradhat piszkos, ennek igy kell lenni.

Ha nem akar egyedül meglenni, akkor legyél vele egy helységben, de magyarázd el neki, hogy neked ezt vagy atz meg kell csinálni, addig legyen jó és foglalkozzon valamivel egyesül.

Tudom, hogy a kisfiad még csak 10 hónapos, és nem érti a szavakat, de a hangsulyodból rá fog jönni, hogy TE komolyan gondolod. (Persze nekem se szababd hisztisen mondani ezeket, hanem nyugodt és határozott hangon, akármilyen nehéz is)

A fontos az, hogy ne engedd, hogy a fejeden táncoljon, most még meg tudod állitani a folyamatot, két év múlva sokkal nehezebb lesz.

2009. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Éjszaka se alszik nyugodtan? Van napirendetek?
2009. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Azt olvastam, a fontos dolgokban határozottnak kell lenni, és főleg apa+anya egyetértésben legyenek, mit nem szabad.

Ahol lehet, elterelni a figyelmét, pl. Peluscserénél nálunk bevált: apa úgy "szállítja" a pelusasztalra, mintha rakéta szállna le :)... Vagy közben dögönyözni, játszani vele, élvezi! Én a kezébe nyomok ezt-azt, itt nem játékokat, hanem pl. régi üres babatusolós flakont, szájvizet(rózsaszín folyadékkal!), ami kéznél van, van csak erre egy pelusunk is. Evéskor egy darabig működik a beszélő kanál. Egy puha, mosható játék, amit rághat, és a játékot kicselezve is bekerül pár falat.

Amiben szigorú, abban kitartani - az a legrosszabb, ha egyszer engeded, máskor nem! De amennyire lehet, elterelni a figyelmét. Nálunk most ezek mennek.

Kíváncsi vagyok mások válaszára is, jó ötletekre.

2009. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,de ezeket is végig zongoráztuk már!és nem össze vissza,hanem napokra lebotva!de semmi!csak az az érdekes,hogy velem csinálja csak!apjával elég ritkán!tudom,hogy velem van többet!de miért engem kakál le?
2009. júl. 26. 22:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert veled van mindig, és ki akarja próbálni, hogy meddig mehet. Az apu az csak néha van ott, neki éppen ezért kevésbé fontos személy, mint te, vele nem érdemes harcolni, mert ugyis csak ritkán lenne belöle haszna. (Természetesen ezt nem tudatosan csinálja, hamen ezek csak érzések, de attól még igy van)

Van egy ismert mondás, hogy a gyerekeknek korlátokra van szüksége és ha nincsenk, akkor addig erölködik, amig fel lesznek a korlátok állitva. Egyszerüen fejlödik és próbálgatja az akaratát, meg hogy mit lehet megcsinálni, és mi az, ahol az anyu azt mondja, hogy ezt már nem lehet.

Tehát maradj következetes - ha olyasmiröl va, szó, ami nem igazán fontos, ott hagyd rá, de a lényeges dolgokban TE mond meg, hogy hogy legyen.

2009. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Amiben szigorú vagy, abban kitartani... az a legrosszabb, ha egyszer megengeded, máskor nem" - nem úgy értettem, hogy naponta lebontvaazért mégiscsak lehet váltogatni a módszereket, ezt-azt kipróbálni!! Hanem határozottnak lenni, amiben nem engedsz, abban másnap sem vagy a következő héten sem!

Nem vezet jóra véleményem szerint a módszerek váltogatása, sem most, sem később, egész gyermekkorban! Javaslom, inkább előre tájékozódj, hogy amikor szóba jöhet az esetleges probléma (dac vagy bármi), akkor magabiztosabban tudsz fellépni és mindig ki tudj tartani amellett, amit követni fogsz! Persze mindent nem lehet előre tudni, de amennyire lehet, időben próbálj meg tájékozódni, mielőtt kipróbálsz sok módszert.

Mindezt segítő szándékkal javasoltam.

07.26/21.56-os

2009. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!