Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplás kérdés, feladjam?

Hozzátáplás kérdés, feladjam?

Figyelt kérdés
Már páran válaszolgattatok itt nekem, mert tömör volt a bébim széklete, miután megkezdtük a hozzátáplálást nagyobb iramban. Alma-barack kombónál tartunk még mindig, 4 hónapos, a kóstolással minden ok volt, 3 napig teljes adag gyümivel tizóraira minden ok volt, nagyokat pukizott ugyan, de az elmúlt 2 nap szinte egész nap visit, hullámokban, annyira fáj a hasa! Estére kikakilta magát, nem darabos, hanem pépes, jónak tűnik nekem, mosolygott. De mit kezdjek vele, hogy ne fájjon neki ennyire a gyümi? Ma már 50-50%-ben kapta, hogy ne fogja meg az alma túlzottam, kapott mellé kamilla teát, szedi amúgy az ifacolt és a gripe watert, de mint halottnak a csók. Abbahagyjuk? Vagy agyjak neki fél gyümit fél szopit egy pár napig? Vagy inkább próbáljuk meg helyett vagy az ebéd, vagy az uzsonna (tejpép) kiváltását? Vagy megszokja? Mit gondoltok?
2009. júl. 26. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mivel az én babám már jóval idősebb, utólag visszagondolva okosabb az ember és ha én lennék a helyedben egy kicsit felfüggeszteném a hozzátáplálást és csak tápszerezném.Még nagyon pici, nem vagy lekésve semmiről, nálunk nagyon lassan haladt a hozzátáplálás, aztán behozta elég gyorsan mikor nagyobb lett.De ez csak egy vélemény....
2009. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 4 hónapos a babád? Ne haragudj, nem nagyon sikerült ezt kivennem...

Szerintem ráérsz még nagy iramban hozzátáplálni...

De ha mindenképp folytatni szeretnéd, akkor adj neki kis főtt céklát vagy sütőtököt, édesburgonyát. Egyik se fog, nem fogja bántani a pociját se. Ha szépen eszegeti a tejpépet, ahhoz is keverheted a főtt zöldséget de akár a gyümölcsöt is. Inkább add a barackot, előfodulhat, hogy a babád nem bírja annyira az almát.

Azt szokták mondani, hogy ha az étel szinte teljes egészében (emésztetlenül) visszaköszön a baba székletében, akkor az emésztőrendszere még nem elég érett és pár hetet ajánlott még várni.

Az is jó, ha kissebb adagot kóstoltatsz és többet szopizik utána.

2009. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
4 hónapos igen. 6 hónaposan vissza kell mennem dolgozni, úgyhogy sajnos nem érek rá a hozzátáplálással... Illetve fogyóban a tejem is a bogyók ellenére. Ennek tükrében irjatok légyszi :)
2009. júl. 26. 21:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi második! A széklete ok-nak néz ki, anyu is látta, nem olyan, mintha nem emésztené meg.
2009. júl. 26. 21:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szünet. Az, hogy neked vissza kell menned dolgozni, ne menjen a babád kárára. Szoptass, adj tápszert, de ne kínozd! 6 hónapos koráig úgy sem tudsz minden ételt bevezetni. Feleslegesen erőlteted, a hasfájásból tisztán látszik, hogy az emésztőrendszere nincs még erre felkészülve.
2009. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Az ilyennek minek gyerek...

Előzőnek teljesen igaza van!

2009. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, mind annak a tünete, hogy a babádnál még igenis korai a hozzátáplálás. A kis szervezete még nem kívánja! Most tekintsünk el teljesen attól, hogy mikor is kell visszamenned dolgozni! Azt nézd, hogy a babád mit kíván! És ő bizony még nem kívánja a hozzátáplálást. Nem ellene vagyok, hidd el. A kisfiam 3 hós és már kóstolt gyümiket, amitől semmi baja, imádja is, de nem sietek. Csak egyszerre egy valamit kap és azt több napig, hogy lássam, mitől fájhat a pocija és mi az ami nem bántja. Függeszd fel egy darabig, majd később kezdj bele újra! Nem tudom, hogy mit dolgozol, vagy hogy miért is kell ilyen hamar visszamenned melózni és nem is érdekel, nem is tartozik ránk, de ez nem menjen a babád kárára!

Van olyan étel, amitől rosszul vagy? Gondolj bele milyen lenne, ha anyukád nap mint nap melletted lenne és állandóan tunkolná beléd.....

2009. júl. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érett a babád még rá. Ha vissza kell menned dolgozni, mástól fog kapni enni, az meg mindegy hogy gyümit/főzit ad az a valaki, vagy tápszert.A babádnak nem mindegy. Nem bírja még a pocakja. Várja 2 hetet, akkor próbáld újra.
2009. júl. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!! Szünetelünk akkor.
2009. júl. 27. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!