Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Besztrajkolt a Manom, mitol...

Nikcsi kérdése:

Besztrajkolt a Manom, mitol lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szoval, az a helyzet hogy 9 hos fiam egyik naprol masikra ugy egy hete nem hajlando megenni a fozeleket. Eddig se volt a kedvence, de pl. a spenotot, csirkehusit zoldseggel imadta. A gyumolcsot, tejpepet, joghurtot ugyanugy megeszi kanallal. Sokszor sirasba torkollik minden probalkozasom, mert ehes, viszont nem hajlando elfogadni, hiaba adom amit szeret. Nem hiszem hogy a foga, mert akkor mas kanalast se enne. A vege az lesz altalaban hogy tapot kap. Probaltam mar eltolni az ebedet kesobb kinalni, meg aludni is ebed elott szokott, szoval meg faradt sem lehet. Van vmi tippetek? Sorstarsak? :)
2009. júl. 26. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 7 hónapos, dettó ez a helyzet. Én is tanácstalan voltam, mert ha az ebédet nem ette meg akkor jött a tápszer. És ugye azt már egyszer kiváltottam főzelékre. Nemrég itt kérdeztem erről, nekem azt tanácsolták, hogy ilyen esetben, ne tápszert adjak, hanem üveges bébiételt. És végül is jogos. Sok sikert nektek.:))
2009. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad tápszert adni ebédre. Ha nem eszi meg akkor, akkor majd később mikor éhesebb lesz megeszi. Légy türelmes és próbálj minden félét adni neki. Bár az enyémnek mikor jön a foga csak az ebédet nem eszi meg.És sokat alszik.
2009. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fájhat a torka? Ez csak egy ötlet, bár akkor mást sem enne meg. Vannak ilyen időszakok egéybként. Nálunk a gyümit nem ette aztán a főzit. Most a pépeket nem fogadja el. Kitartást, ha úgy látod, hogy amúgy kiegyensúlyozott, jó kedélyállapotú akkor nincs baj.
2009. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!


Bebietelt probaltuk. Minden nap min. 3 felevel kinalom, hatha pont az elsot nem szereti, de azert ez sem megoldas. Tapot azert kap, mert velotrazoan uvolt, konnyezik hogy o ehes.... Adjak tap helyett olyat amit megeszik egyelore, pl. joghurtot? Lehet hogy megis a foga? No majd furdeskor bekukkantok a kis szajaba ha hagyja :)

2009. júl. 26. 16:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Probaltam huzni is az idot, hatha ehesebb lesz es akkor mindegy lesz neki csak kaja legyen, de sajnos nem valt be, sir nagyon hogy ehes, de akkor se eszi meg. Torka nem piros, egyebkent nagyon jo kedelyu mozgekony baba. Remeljuk az ebed kedve is visszater majd.
2009. júl. 26. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kicsit megunta, ennyi az egész! Csömöre van a főzitől. Miért ne adnál tápit? Nincs ezzel semmi gond. Nekem pont 8 hósan fiam ugyanezt csinálta, 4 nap után minden visszaállt. Nem fog visszaszokni a tápi-ebédre, csak a főzit nem kéri, persze üvölt éhen, hisz éhes ő, csak nem főzire. Én 3 napig meg sem próbáltam a főzit, egyből tápit kapott, nem bosszantottam főzivel. 4.Nap ujra evett főzit ugy 100- at, rá 100 tápit ivott. Másnap már betolta az üveggel, most 250 az adagja 9 hósan:)
2009. júl. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Koszi szepen, megnyugtattal, kiprobaljuk a modszered. Mikor a felso foga jott, akkor sem evett egy hetig csak tapot, aztan mikor kibujtak minden visszaallt a regi kerekvagasba. Bar most szerintem is csak elege lett. :)


Megegyszer koszonom mindenkinek aki idot szakitott ram.

2009. júl. 26. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!