Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyolc hónapos babám miért ne...

Nyolc hónapos babám miért ne ehetne egyedül is, ha már tud?

Figyelt kérdés

Nyolc hónapos a fiam, nagy és erős baba, nyolc foga van, jó étvágyú és szépen fog, szépen eszik. Épp emiatt az olyan ételeket, amelyeket úgy általánosságban az emberek kézzel esznek és nem evőeszközzel, fel szoktam neki darabolni és tányérban elé rakom, ő eszi meg egyedül. Persze mellette maradok, hogy nézzem, nem e megy a torkára, stb, de ilyen még nem fordult elő, mert rendesen rág és nyel.

(Például sajtot szokott így kapni, gyümölcsöket, már kenyeret is.)

De a barátnőm most azt mondta, hogy ezt nem szabad, mert még túl fiatal hozzá, nem etetheti magát, majd csak egy éves kora után.


Nem értek egyet ezzel, de kifejteni nem tudta, hogy miért.

Szerintetek miért ne ehetne így?

A ti babátok mikor kezdte ezt?


2009. júl. 26. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
barátnőd biztosan vakon követi a legújabb trendet,azért mond ilyeneket.Nyugodtan engedd,hogy egyedül egyen.Ha most nem engeded neki,egy éves kora után nem fog enni egyedül,csak kínlódás lesz az etetése.Akik ezeket az ötleteket kitalálták,azoknak biztos,hogy nem volt gyerekük.Minden gyerek más,van aki ilyen korban még nem eszik önállóan,azt nem kell erőltetni,de a tiednél nincs ilyen gond.
2009. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

11 hós babóm is 8 hós kora óta eszi a darabost egyedül- sokkal szívesebben mint ha tőlem kapja

én örülök neki mert ez neki élmény, nekem könnyebbség hogy csak ülni kell és mi mondjuk e héten 1X félrenyeltünk de ennyi volt az össz.

emiatt én biztosan nem fogom elvenni a kedvét

örülök hogy egyre önállóbb

2009. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A barátnőd véleménye elég zárt látókörű, bocsi. Az én lányom etetőszék tálcájára 7 hónaposan korában morzsákat tettem és azokat csipegette föl. 8 hósan ahogy a Te babád is, ő is egyedül meg tudta enni a "katonákat"
2009. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van gyereke a barátnődnek?Ha nincs, akkor mit tud erről, ha van, akkor meg lehet hogy az ő gyereke még nem tudott ebben a korban ilyet és féltékeny, és hogy a tied se tudjon kitalált valamit. Vagy nem tudom, de hogy hülyeség amit mond, az biztos.
2009. júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Akkor jol sejtettem, hogy nincs alapja a megallapitasnak. Nem is ertem, hogy miert nem ehetne igy es azert tettem fel a kerdest, mert a baratnom is csak annyit tudott mondani, hogy nem szabad, de hogy miert nem, azt nem tudja, de valahol olvasta. Es en ilyenrol meg nem hallottam.

Egyebkent van babaja, 10 honapos kislany. Nem tudom, hogy o enne-e mar magatol, szerintem az anyukaja sem tudja, hiszen meg nem probalta ki. Mozgasfejlodesben kb ugyanolyan szinten van, mint a fiam, meretre is hasonlo, egy kicsivel kisebb (de ez nem gond, mert o kislany es durvan fele akkora sullyal szuletett, mint a fiam).

Szerintem mar o is tudna igy enni, ha megprobalhatna, de nem szolok bele, a sajat anyja biztosan erzi, hogy mi a jo a sajat gyerekenek, ahogyan en erzem, hogy a fiam ezt elvezi es nekem is tetszik a latvany. :-)

2009. júl. 26. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!