Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a picivel hazaértek...

Amikor a picivel hazaértek születés után a kórházból,1. nap mivel fürdetitek? Ha olyan fürdetővel, amit gyerekorvos ír fel, akkor azt már szülés előtt elrendezitek? Első babát váró km.

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Válaszd ki a gyerek orvost, menj el hozzá, mondd meg neki hogy őt szeretnéd, s legyen szíves írja fel a d vitamint konakint, hintőport olajat fürdetőt popsikrémet, s váltsd ki hogy ha haza mentek meglegyen.

(Fürdetőt egy műanyag edénybe teszem, 1 evőkanált, s fél liter forralt forró vízzel felöntöm, elkavarom hogy szétmenjen, s ezt 1 hét alatt használom el, így nem lesznek darabok belőle a vízben.)

Én úgy jártam hogy a védőnő azt mondta ha haza mentünk másnap jön a doki s hozza a recepteket. Hát Vasárnap jöttünk haza, a doki pénteken jött,ha nem szerzem be előre, akkor 1 hétig minden nélkül maradtam volna.

Többet nem várnék rá, mindent előre beszereznék, hogy páromnak ne kelljen ilyenek után szaladgálnia.

2009. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, h a gyerekorvoshoz el kellett mennie vkinek a családból, amikor megszültem és felírta az összes szükséges dolgot, ami a babának kell (D vitamin, K injekció, fürdető, testápoló, popsikrém, hintőpor, géz) és így, mire hazaértünk ott volt minden.
2009. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Mi úgy csináltuk, hogy a kórházból felhívtam a védőnőmet, közöltem vele, hogy mikor született, hogy hívják stb. Ő pedig megíratta a recepteket (az én TAJ számommal) a doktornővel, majd a párom bement érte. Így mire haza értünk ki volt váltva minden. Egyébként, ha az első nap nem mosdatod meg, nem lesz nagy baj. A kórházba délelőtt fürdetnek gondolom.

2009. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Én még terhesen elmentem a gyerekorvoshoz és megkaptam a recepteket. Amíg a kh-ban voltam párom kiváltotta.

Egyébként ha nincs recept, akkor már most is megveheted teljes áron. Bemész a patikába és megmondod, hoyg újszülöttnek szeretnél gyógyszertári fürdetőkrémet!

2009. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Ez ekkora problémát okozott mindenkinek??!! SIMA VÍZ!!! Mitől lenne koszos egy újszülött? Nem feltétlen muszáj fürdető krém rögtön első nap.
2009. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Amikor még én szültem,akkor nem volt mindenféle vegyszer a babák fürdetéséhez,csak síma vízzel fürdettük őket. és azért tiszták voltak.Legfeljebb hintőport használtunk.,semmiféle vegyianyagot.Mert ugye a babakrémek is vegyszerek.
2009. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Veszprémben szültem, ott a hazaadás napján a zárójelentéssel együtt kaptunk recepteket. Fürdetőkrém,hintőpor,alkohol. Hazafelé kiváltottuk a gyógyszertárban, de ezek vény nélkül is kaphatók és semmivel nem drágábbak. A Gemicid kúpot, Vigantolt, K vitamint két nap múlva írta fel a doktornő receptre amikor kijött megnézni minket. Őt a szülés előtt egy hónappal kerestem meg, hogy vállalná e a babát a körzetébe.
2009. júl. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!