Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlati segítség?

Gyakorlati segítség?

Figyelt kérdés

Bővebben: szeretnék hasznos tanácsokat kérni tőletek. A babám koraszülött, még pár hétig kórházban lesz. De amikor hazajövünk szeretném, ha fel lennék készülve az ellátására, és nem esnék pánikba. Vagyis szeretnék tőletek hasznos tanácsokat kérni az első napokra, hetekre, hogy mi az amire odafigyeljek.

A tárgyi feltételek megvannak, de jó tapasztalatok még jól jönnének. Köszönöm!


2009. júl. 25. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan mire lennél kíváncsi, de pár dolgot leírok. :)

Mikor mi hazamentünk másnap kijött a védőnéni és mindent elmagyarázott. Ami fontos, hogy 2-3 óránként egyen a gyerek. Pelusát sűrűn kell cserélni mivel minden étkezés után lesz széklete. Köldökét mikor tisztítgatod fülpiszkálóval a köldök alá is be kell nyúlni, hogy ne fertőződjön el körbe végighaladni. (alkoholos fülpiszkáló) Utána hintőporozni kell, de ezt elég fürdés után megcsinálni. A köldöke nem merülhet el a vízbe, nehogy megpuhuljon és begyulladjon. Ha van kérdésed akkor csak írj, szívesen segítek. :)

2009. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz mi időre születtünk,de ha nem haragszol leírom az én ezen időszakomat.Gondolom lesz segítséged,nekem nagyon jó volt.Szombaton születtünk,szerdán jöttünk haza.Vasárnapig anyukám volt itt estig,utána lévő héten anyósom,de ő már csak délelőtt.Csak a babával kellett foglalkoznom.Foglalkozz csak a babával,ne érdekeljen,hogy poros a polc.Majd le lesz takarítva.Kisfiam már,5,5 hós,de ha foglalkozni kell vele,akkor vele foglalkozom.A házimunka megvár,de nincs kosz nálunk:)Hidd el belefogsz jönni,én is első babás vagyok,és olyan gyorsan nőnek.
2009. júl. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

koraszülött ikreim voltak.

Mindenképpen 2-3 óránként etesd, utána jól büfiztesd meg, nehogy ha lefekszik akkor jöjjön a büfi mert akkor nyomja a kis hasát és sírni fog. Ha esetleg mégsem jött büfi mindenképpen hasra fektesd! légzésfigyelő legyen!

ha sír, bármi baja van azonnal vedd fel!

hát nem is tudom mi mást tudnák írni. legyen otthon pocakfájásra szélcső, olyan dolgok amik enyhíthetik,van ezer variáció a neten!

2009. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is koraszülött volt.3 hétig volt az intenzíven.Hát én mindig a nővérkéket kérdezgettem és sokat segítettek.Pl.tisztába tehettem,szoptatással kapcsolatban segítettek(gyakorlatban),és elmondták,hogy mit hogy kell csinálni,ha hazajöhet(etetés,stb.).Ne félj,ha hazajön minden fog menni magától.Esetleg a védőnő is segíthet.Jó babázást!
2009. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt érdemes átnézni,sok hasznos információt találsz itt.


Ha bármennyire is felkészülsz érhetnek meglepetések.

2009. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A egyik legfontosabb: aludj, amikor a baba alszik!

Ilyen picurkák simán esznek 2 és fél óránként is, a szopi ki fogja szívni az erődet. Egyél sokat és jót, sok fehérjét, sok vizet igyál és ha a baba alszik, te is menj aludni. Amit csak lehet bízz rá a férjedre, nagymamákra, bárkire, te most csak kettőtökkel foglalkozz majd.

Később, kb a 10. hét környékére már be fog állni a rend és kezedbe tudod vennia háztartást, de addig tojni kell rá :)

2009. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztatásokat. Nekünk az etetés kicsit macerásabb lesz, mert gyógyszereket kell szednem, és nem szoptathatok ( vérnyomás + más egyéb ). Igaz , kaphatunk anyatejet. Bár nagyon igyekszem olyan megoldást találni, amellyel megoldható lesz, hogy szokptathassak a vérnyomás gyógyszer mellett is. :)))
2009. júl. 26. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!