Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen utemben híznak a babák?

Milyen utemben híznak a babák?

Figyelt kérdés
Az én 2 és fél hetes babám egy hét alatt 30dkg-ot hízott. Kicsit sok, nem? Mi az átlag? Nagyon kövér lesz igy a babám?
2009. júl. 25. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
nem sok az. a minimum az 40 dkg 1 hónap alatt, azt mondta a doki néni. egyébként az én lányom 1. hónapban hízott 1 kg-t, 2. hónapban 80 dkg-ot. most 1,5 hét alatt hízott 31 dkg-ot.
2009. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj azon hogy mennyit hízik, majd később lemozogja. Nem ennyi idősen fog elhízni :)

Egyen amennyi jólesik neki, ha anyatejes akkor meg szopizzon ahogy igényli. Amúgy a heti átlag 12-15dkg, a havi meg 45dkg. Az én kislányom is az első 3hónapban majdnem egy kilókat hízott, utána ahogy többet kezdett el mozogni, ez a mennyiség lecsökkent. Amíg nem csökken a súlya addíg nem kell izgulni.

2009. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem sok, ilyenkor nem tudnad akkor sem fogyoztatni, ha esetleg sok lenne. Az en fiam is hasonlo tempoban hizott, az elso honapban kicsivel tobb, mint egy kg-ot es negy kiloval szuletett, a szuletesi sulyabol alig vesztett.

En orultem ennek, mert sokkal kevesebb fejtorest okoz egy jo etvagyu, jol gyarapodo baba, mint az ellenkezoje, hidd el, hogy az anyukak jobban aggodnak, ha nem hizik eleget a baba, raadasul az az orvosoknak sem tetszik es akkor kezdodnek az ellenorzesek, vizsgalodasok.

Minel erosebb a baba, annal kevesebb a bolcsohalal veszelye pl, vagy ha esetleg elkapna egy hasmeneses virust, akkor sem gyengulne le hamar.

Egyebkent milyen sullyal szuletett?

Es milyen hosszu?

Latni fogod majd, hogy ha hosszu is lesz, akkor hiaba nagy a sulya, nem fog ducinak tunni. Legalabbis a fiam meg mindig jo sulyban van, mar nyolc honapos es 10-11 kg kozott van, ugyanakkor hoksszu is, mar tobb, mint 80 cm. Emiatt meg sohasem ducizta le senki, aki latta, pedig kg szerint lehetne is akar.

A mozgasfejlodese sem lassabb, pedig olyat is hallottam mar, hogy a nagyobb babak lustabbak.

Hat honaposan felult es maszni kezdett, het honapos kora utan egy hettel felallt, most pedig mar lepked a butorok mellett. Egesz nap halad, teper.

Sok boldogsagot a babadhoz!

2009. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5 hónapos a lányom, havonta átlagban 90 dekát hízott. Volt olyan hónap, hogy 1,20-at, volt, hogy 80dekát. ne aggódj!! Örülj neki. Az enyém is addig volt pockos, mig nem kezdte gyakorolni a felülést.
2009. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!