Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kizárólag anyatejes babánál...

Kizárólag anyatejes babánál meddig normális, ha nincs széklet? Már 6 napja nincs. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Lázmérőt,tornát próbáltam.Mit kell ilyenkor tenni?Orvos?
2009. júl. 24. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha jól emlékszem, 8-10 napig nem gond.


Viszont a széklet azért is lehet ritkábban jelentkező, mert az anyatejben levő táplálék kiegészítésre szorul. Ez változó, de általában 5-6 hónapos babáknál kezd emiatt ritkábbá válni a széklet jelentkezése. Elkezdted már a hozzátáplálást?


Ha nem ez a gond, menj orvoshoz legkésőbb hétfőn!

2009. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

6-7nap még normálisnak tekinthető,jól hasznosítja a kicsi a tejet.Ne szoktasd semmilyen segítséghez ha nem muszáj(lázmérő,kúpok..stb..)mert nem jó.

Ha nem lesz holnap sem,akkor inkább hívd a gyerekorvosotokat,Ő megmondja mit tegyél.

2009. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már 1 éves,de nem fogad el mást.Mondjuk elég gyakran szopik azóta.Mi lehet így ebből?
2009. júl. 24. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Az én kislányom lassan 8hónapos és mikor kissebb volt, bizony nála is előfordult ilyesmi(bár én őszintén szólva nem számoltam a napokat:$), de semmi baja nem volt, egyszerűen így 'működik'. Mostmár sok mindent eszik, de még most sincs minden nap széklete, pedig teljesen egészséges. Szerintem te se stresszelj, plána ha nincs egyéb tünete, nem nyűgös, nincs felpuffadva! Ha holnap se lesz, szerintem max hívd fel a dokitokat, nem fog haragudni egy kérédsért, ha meg elég nagy már, próbálkozz egy kis gyümölccsel(persze ha még túl kicsi, akkor ne), esetleg egyél te több gyümölcsöt! Kellemes babázást, nyugis éjszakát:)

2009. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Nyugi,nálunk is így volt.

Csak vigyázz arra,hogy egészségesen táplálkozz, pl. elég vas legyen az ételeidben. Esetleg egyél Gravidát, vagy valami vitaminkészítményt.

Ahogy kevesebb a tápanyag, úgyis mást is el fog fogadni. Lehet, hogy csak 3 hónap múlva.

Szerencsés vagy.

2009. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Inkább szerencsétlennek érzem magam jelenleg,mert már nem is látok reményt arra,hogy valamikor enni fog mást is.

Mindig azon kell aggódni,hogy eleget evett e,stb.Azért köszi a bíztatást.

2009. júl. 24. 23:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!