Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell érteni az alatt,...

Mit kell érteni az alatt, hogy egy babakocsi 15 kg-ig jó?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, hogy egyértelműnek tűnő dologra kérdezek rá, de komolyan elgondolkodtam ezen.


A 15 kg-ban benne van a gyerek súlyán kívül minden más, ami a babakocsihoz "tartozik", tehát pelenkázó táska (esetlegesen megpakolva, ami simán lehet 2-3 kg), a bevásárlókosarában egy közepes bevásárlás után pár kg cucc, stb? És így együtt lehet max 15 kg?


És mi van azokkal a típusokkal, amire a sport részen kívül hordozót lehet csatlakoztatni? Akkor még a hordozó súlya is pluszban beletartozik, ami 2-3 kg szintén van emlékeim szerint?


Mert ha ez valóban így működik, akkor nagyon sok anyuka max 10 kg-os gyerket tudna a legtöbb kocsiban szállítani, mert ahogy nézegettem a legtöbb babakocsinak ennyi a kapacitása.

És mi van, ha én az utolsó hónapokra nem szándékszom lecserélni a kocsit csak azért, mert a babám már több, mint 15 kg, de vannak olyan helyzetek, amikor a gyors haladás érdekében kocsiban kell vinnem, nem sétálhat mellettem. Bírni fogja még a kocsi, vagy szétesik útközben, hamarabb elhasználódik?

Mi baj lehet?


2009. júl. 24. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

15 kilós a baba.

ha több, szerintem az sem baj, nem fog a kocsi szétesni:)

2009. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A baba súlya maximum 15 kg lehet benn, azon felül balesetveszélyes.


Nem tudom, hogy a babakocsiknál hogy van, de pl az autósüléseket azért lehet csak 9 kilótól használni, mert az autók biztonsági öve csak 15 kilótól "feszít", az ülés maga pedig legalább 6 kilós.

2009. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor ezek szerint nem a váz nem bírná el a 15 kg feletti megterhelést, hanem maga az ülőrész (tehát benne a biztonsági öv, illetve az ülőrész rögzítése)?

Ez eszembe sem jutott...

2009. júl. 24. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!