Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a rizstej? Hol lehet...

Mi az a rizstej? Hol lehet kapni? Mennyibe kerül? Hány hótól lehet adni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, a rizstej, csak rizsből készül, ált. bioboltban, de mostmár a nagyobb bevásárló áruházakban is van, de tapasztalatom szerint ott drágábbak. Nálunk a férjem issza tej helyett, mert nem eszik állati eredetű ételeket. Hát nem olcsó, de vannak esetek pl. tejallergia, amikor ezek lehetnek alternatívák.

Sajnos, hogy mikortól adható, nem tudom, de szerintem, mivel rizsből készül és nincs benne semmilyen allergizáló anyag, gondolom a rizzsel egyidőben? De inkább kérdezd meg a védőnődet, vagy a gyerekorvost. Szerintem itt a neten is van info a rizstejről.


üdv. 33 heteske

2009. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sparban van, kb. 570 Ft körül van egy liter. Nálunk talán 10 ft-tal olcsóbb a bioboltban. Tejallergiások ehetik, vagyis ihatják. Gondolom akkor már kicsi korban is lehet adni.De sztem a tápszer hasznosabb, ha nincs tejed. Talán még olcsóbb is.
2009. júl. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Drogériákban is van, de nem ajánlom, hogy pici babának adj, mert sok más is van még benne (só,meg néhány adalék anyag, olvasd el a dobozt). A rizs valóban ártalmatlan önmagában, de sajnos tiszta rizsitalt még nem találtam.
2009. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem kevés a tejem,illetve már nyolc és fél hós a pici lányom és négyszer szopizik még csak egy alternatívára gondoltam, hogy hátha meginná egyszer egyszer szomjoltásnak, mert a vizet nem nagyon szereti és a gyümölcslevet meg nem akarom neki adni mindig. Tea sem nagyon jön be.
2009. júl. 26. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!