Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megygyógyul a babám? Hypotóniá...

Megygyógyul a babám? Hypotóniát állapítottak meg nála. Kihez forduljak?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 13:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
jav.: Meggyógyul
2009. júl. 24. 13:45
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

mert aki megállapította, nem mondta???

gyógytornára kell vinned, Dévény-tornára.

Nyugalom, a hypotónia laza izmokat jelent, gyógytornával kitűnően kezelhető.

:)

2009. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Természetesen meg, minél hamarabb kezdik kezelni annál jobb.

2009. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos mondta, és továbbküldözgetett több vizsgálatra. Konkrétumokat nem beszélt, kérdéseimre rébuszokban válaszolt, nehogy megnyugodjak és nehogy tudjam, merre forduljak segítségért. :(
2009. júl. 24. 14:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomnak koraszülöttsége miatt volt enyhe nyaki hypotóniája, vagyis ha ülésbe húztam, nem tartotta kellően a fejét. i nem gyógytornászhoz jártunk, hanem a koraosztályon a doki tanított be gyakorlatokat, amit itthon csinálni kellett vele. Hamar renbejött.
2009. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám izomzata is hipotón, Dévény tornára járunk, nagyon jó! 5X voltunk eddig, de már most látványosan javul. Mindenképp vidd el. Neurológushoz is valószínűleg el fognak küldeni, hogy az okokat felderítsék. Ott majd megvizsgálják a reflexeit, izomzatát, esetleg csinálnak egy koponya ultrahangot a kutacsán keresztül. A hipotóniát nagyon sok minden okozhatja (terhesség alatti bevérzés, szülés közbeni oxigénhiány, koraszülés, stb.). Ne aggódj, gyógytornával nagyon hamar helyrehozható!
2009. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

érdekes egy gyerekorvos :)

nyugi, ez nem komoly betegség.

2009. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Utánajárok mindenképpen.

Első 14:14-es váaszoló! Mennyi idős a babád? Miylen tünetei vannak?

2009. júl. 24. 14:17
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Már 10 hós, 8 hós korában derült ki, hogy hipotóniás, mivel lemaraft a mozgásfejlődésben. (sem nem kúszott, sem nem mászott)
2009. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Elárulnátok mi volt a baj az utolsó válaszommal? Kérdeztek - válaszoltam. A babám TÉNYLEG ennyi idős és TÉNYLEG ezek voltak a tünetei. Nem értem mi rosszat mondtam.
2009. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!