Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni az éjjeli...

Mit lehet tenni az éjjeli több órás üvöltés ellen?

Figyelt kérdés
Fél éves a kisfiam, eddig szépen aludt éjszakánként, 1x-2x felébredt enni, de ez nem gond nyilván, nem is vártam soha, hogy majd átalussza az éjszakát, sőt, jó volt néha éjjel, hogy hozzámbújt amikor evett :), aztán irány vissza a kiságyba és aludt is tovább... De 2 hete valami megváltozott, pedig semmit nem csinálunk másképp.. Éjjes felkel, eszik ahogy szokott, majd kipattan a szeme és ha nem játszom vele, akkor üvölt! Nem percekig van ébren, hanem 3-4 órát!!!!! És négykézláb tornászik, dumcsizik, kacag, ha meg visszateszem az ágyba, már üvölt is! Próbálom ilyenkor símogatni, suttogok hozzá, semmi! Megint megpróbálom megetetni, de már nem éhes, így nem kell a cici, csak üvölt.. Már megpróbáltam azt is, hogy hagyom üvölteni, akármilyen kegyetlennek tart bárki, de ez sem segít, képes 2 órán át egyhuzamban, szünet nélkül üvölteni! Semmilyen ötletem nincs már! Nem jön a foga és nem fáj semmilye, hisz akkor nem mosolyogna, ha kivesszük és nem kezdene el játszani! Kérlek írjatok, van-e ötletetek, vagy hogy elmúlik-e ez valaha??? Járt valaki hasonlóan?
2009. júl. 24. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Az en fiam is ilyen, majd megorulok tole, de megoldast meg nem talaltam...szoval jo hogy feltetted a kerdest...en is varom a valaszokat :)

2009. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt 1-2 ilyen éjszaka kb 9-10 hós korában. Én azt vettem észre, hogy akkor alszik rosszul, ébred fel, akar csinálni valamit, ha egy fejlődési ugrás előtt van, vagyis valamilyen mozgást már akarna csinálni, de még nem bír. (Pl. mászás, lépegetés, stb) Szerencsére pár nap után visszaállt nálunk minden a régi kerékvágásba.
2009. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nappal sokat aludt. Háromszor. Igaz a kettő meg nem teljesen elég, de inkább nappal legyen nyűgös, éjszaka aludjon. Ne játssz vele éjszaka, ne kapcsolj lámpát, semmi olyat ne csinálj amiért holnap is megéri felkelni.
2009. júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kislányom dettó ugyanez.

Bár ő nem sír.

Csak akkor sír, ha elfárad, de nem akar visszaaludni, viszont álmos.


Tegnap kiírtam ide kérdésként, de csak olyan tanácsot kaptam, hogy hagyjam, hadd játsszon...

Ha nem sír, akkor nincs gond.


Szerintem gond, ha éjjel játszani akarnak!


Egyébként most azon élvezkedik, hogy felcsimpaszkodik a kiságy rácsaiba, és mint a kismajom a ketrecben néz kifelé.

Még csak forogni tud egyébként, de folyamatos pörgésben van hajnalonként.


Szerintem élvezi, hogy már ilyeneket tud, és azért nem bír aludni, mert muszáj a tudományát fejlesztenie, és a határait próbálgatnia.


Nem tudok mit csinálni.

Nálunk kb. egy hete fordult ki a világ a tengelyéből, de tanácstalan vagyok.


Hát segíteni nem tudtam, de együtt érzek...


5,5 hónapos a lánykám, és ha ezt folytatja, lassan felmondok... :-)

2009. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy örülök, hogy mások is vannak így, inkább sajnálom én is a többi hasonló anyukát :( Iszonyú nehéz! És vajon elmúlik ez?

Én már nagyon nehezen bírom! Nem kapcsolok lámpát, nem csinálok semmit, csak hallgatom, hogy eget rengetően ordít, de egy idő után elfogy a cérna és lejövök, megnézem, akkor persze mosolyog és örül! :( Meddig fog ez tartani???

2009. júl. 24. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Napközben nem alszik túl sokat a babád?esetleg próbáltad már a fürdetést későbbre tenni?mondjuk úgy hogy fürdés előtt egy kis játék,utána pancsi.Utána úgy ahogy szoktad,evés és irány az ágy!meg fogja szokni ne aggódj de ahhoz neki is fáradtnak kell lennie hogy tudjon aludni.Nekem legalábbis ez vált be.
2009. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.Az én lányom is ezt csinálja, nálunk már hónapok óta tart!Nincs olyan sokáig fent mint a tiéd, "csak" 2-2,5 órát.Már próbáltam mindent több-kevesebb sikerrel.Valamelyest jobb volt, ha nappal 2x aludt és az esti fürdés 20-20:30-kor van.Nekem hajnalban szokta többnyire csinálni.Persze utánna egész nap nyüglődik, mert álmos!Lefáraszt, így hagyom aludni.Reménykedjünk, hogy hamarosan vége!Egyébként úgy vettem észre, hogy a mozgása kelti fel( forog álmában).Néha azért egy-egy jobb éjszakát beiktat:-)
2009. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!