Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Depresszióval küzdő anyukák,...

Depresszióval küzdő anyukák, vagy akik már "meggyógyultak"-milyen túlélési technikátok van, volt?

Figyelt kérdés

A terhesség előtt is voltak hangulatingadozásom, jártam is orvoshoz.

Most is járok kapok gyógyszert de nem segít.

A házasságom romokban.

Hogyan éljem túl? Minden nap egy küzdelem, kín.


2009. júl. 24. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Szerintem itt szakemberen kívül sokat segíthet a párod is. Én nem mondanám magam depressziósnak, de sokszor nagyon nehéz és kiborulok, ha pl. nagyon nyűgös napjaink vannak és nehezen viselem, hogy az éjszakáink is rosszak. Ilyenkor párom rengeteget segít, bíztat, éjjel felkel a babához, ezzel segít és rengeteget jelent nekem, kilendít a holtpontról. Ez lenne az igazi segítség. De írj bővebben, mi a gond, a párod hogy viszonyul hozzád stb.... 14 hós kislány anyukája. Ja és időnként jó egy kicsit kimozdulni, amikor valaki vigyáz a babára. Ha szoptatsz is meg lehet oldani!
2009. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


LEgjobb orvosság rá, ha külső segítséget igénybe tudsz venni. Leginkább akkor alakul ki a depresszió, ha az anyuka úgy érzi a nyakába szakad a sok teendő; semmire sincs ideje, bőg a gyerek; de már megint miért???? stb. Ilyenkor kell 1- vagy több rokon , ismerős(anyud, anyósod, barátnő, nagynéni...szóval bárki) ; aki kicsit a válladról leveszi a terheket. Ha a házasságod romokban , nem merem írni hogy a férjedre támaszkodhatsz. De ha egy kicsit tudna segíteni, az se lenne hátrányos... Nálunk a férjem szabadnapjain próbál úgy segíteni, hogy "vigyáz" a gyerekre, míg én 1-2 apróbb teendőmet intézem.(pl. hajmosás, főzés) Illetve sétálni megyünk , akkor már egyúttal bevásárolunk piacon, körbenézelődünk.... szóval a pici meg én se vagyok állandóan csak a négy fal között. Ez nagyon sokat segít!

2009. júl. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A fiam 6 hónapos. Aranyos baba, csak 1-2 szer ébred éjszaka.

A férjem próbál megérten, de úgy érzem belefáradt. Segítség nincs. Szülés után 4 napig tudott anyukám itt lenni. Ennyi. Más segítség nincs.

2009. júl. 24. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is voltam így, mostanra már rendben vagyok, 1 éves a lányom. Majdnem ráment a kapcsolatom, pedig a párom megértő ember. Én napi egyszer ittam Hangulatjavító teát, sokat jártunk el csavarogni kettesben is, hármasban is. Meg igazából magamba néztem, hogy mi okom erre, van egy szerető párom, egy gyönyörű lányunk, ennek örülni kell. Olvasgattam sok pozitív hangvételű cikket, ami életet öntött belém.
2009. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még az is fontos lenne, ha párod megértő, hogy mond el neki, hogy neked milyen nehéz ez a helyzet és rendbe tudjátok hozni a házasságotok, és újra vissza kaphatja az életvidám kis feleségét, csak kell hozzá az ő segítsége is.
2009. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban beteg vagy, és már korábban is kezeltek, akkor a megértő férj és a programolás nem segít!!!!

Csak orvos!

Ha a mostani gyógyszered nem válik be, akkor váltsatok gyógyszert!!Milyet szedsz? A gyógyszer segít túlélni, jobban lenni, majd utána ráérsz ápolni a házasságodat meg magadat! Tapasztalat.

Kell lennie olyan gyógyszernek, ami hat és folyamatosan kell szedni!!

2009. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első babám születése után én is átestem hasonlón... Nekem nem a sok teendő, meg a baba sírása miatt volt, mert a lányom már 2 hónaposan átaludta az éjszakát, nappal meg elvolt akár a kiságyban, játszószőnyegen is, nem volt egy sírós kiscsaj. Ráadásul akkor még anyáméknál laktunk, így a háztartással se nagyon kellett törődni. Anyagi gondjaink se voltak. sokkal inkább a párom hozzáállása zavart, mint akit kicseréltek a szülés után... Állandóan csak menni akart ide-oda, azt meg véletlenül se akarta, hogy én is menjek, pedig volt bőven kikre bízni a gyerekeit, ráadásul -mint írtam- éjszaka aludt, a programok meg általában esti programok lettek volna. Egyszerűen nem akart felnőni, olyan volt mintha a haverok jobban érdekelték volna mint a lánya és én ettől becsavarodtam. Kezeléseken is voltam, sőt a kislány 2 éves kora előtt pár hónappal idegösszeomlással 2 hónapig kórházban is kezeltek. Voltam pár doki "keze alatt", kaptam gyógyszert is, de azt kell hogy mondjam: nincs az a csodadoki, aki ezen igazán segíteni tudna, ugyanis ha nekem a párommal van bajom, akkor elsősorban neki kell változtatni. Amint ő normális lett, nálam is minden rendbejött. Nem vagyok a gyógyszerek híve, de a nyugtatónak amit felírtak, a mai napig hasznát veszem (nem rendszeresen szedem, csak ha szükség van rá). Azóta született egy második kislányunk is, egyelőre nem jött ki a depresszió, 7 hónapos a babám. Mindenképp azt javaslom, hogy pároddal beszélj. Ha terápiát javasol, akkor mondd neki: ahhoz ő is kell, hogy megértse min mész keresztül.
2009. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!