Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más 1 év körüli baba aki...

Van más 1 év körüli baba aki még éjjel felkel szopizni? Vagyis inkább csak inni?

Figyelt kérdés
Már próbáltam leszoktatni vízzel, de nem hajlandó sem a cumisüveget sem a poharat elfogadni éjjel. Csak és kizárólag szopival tudom visszaaltatni. Ki kell várjam, hogy maga leszokjon róla vagy van esetleg ötletetek?
2009. júl. 23. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így volt, bár kicsit korábban. Este is csak szopizik? Mert ha nem elég neki éjjel a víz, akkor valószínű éhes. Én rendessen megvacsiztattam és a szopit csak pótlásként adtam. Nem is kellett neki a cici éjjel.
2009. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Este 7 - fél 8 körül adok neki főzeléket és fürdés után, kb. fél 9 körül szopizik még egy kicsit, amíg be nem alszik.
2009. júl. 23. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:
És mikor kel éjjel? mert így, ahogy Te írod, olyan hajnal 5-6-ig minimum simán ki kellene bírnia.Lehet, hogy csak a megszokás. Ők már elég nagyok és okosak, ahhoz ilyen korban, hogy tudják mi a dörgés. sajnos akkor nem tudok segíteni, mert mi 12 hósan el is hagytuk, pont ezért mert már nem táplálta.Sok sikert, remélem találsz megoldást.
2009. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyem 14 hos es meg felkel hajnal fel 1-kor es fel 4-fel 5 korul szopizni. Nem sokat, csak par masodperc, aztan visszaalszik. Nem akar meg leszokni rola, en probaltam leszoktatni, de nagyon sirt es nem aludt vissza magatol. Gondolom, lelkileg megnyugtatja meg, ugyhogy hagyom meg par honapig.
2009. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 1 évesem is kel 2 körül mindig. Ha este evett rendesen akkor csak inni, ha nem akkor éhes is sajnos :(

Pár naig kipróbáltuk, hogy higított gy.levet adunk éjszaka. Első 2-3 alkalommal 1 óra volt visszaaltatni, aztán ez folyamatosan csökken. Kb 2-3 hét volt mire átszokott az addigra vízzé higult innivalóra, ha szomjas, illetve amit írtam, ha nem evett este rendesen, akkor persze éhes volt, ilyenkor a víz nem használ.

2009. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már elég nagy ahhoz, hogy végigaludja az éjjelt. Lányom is kelt , volt hogy többször is, kizárólag cicin aludt vissza.

De megtanítottam egyedül aludni, azóta nem kell éjjel.

Ha nem érzed terhesnek várhatsz, de ha igen, nyugdtan szoktasd le. Ez esetben el kell döntened, hogy ezt akarod, és határozottnak, következetesnek lenni. Kb 4 napig hisztizik majd, aztán könnyebb lesz.

2009. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem 15 hónapos, de még ugyanígy kel. Viszont most nyáron, a nagy melegben jobb ha nem próbálod meg leszoktatni, mert lehet, hogy szomjas éjjel, csak nehéz neki az éjszaka közepén másból (pohár, cumisüveg) inni. Ahhoz ugyanis fel kell teljesen ébrednie és nehéz visszaaludnia. Szopni pedig félálomban is tud. Szóval majd inkább ősszel próbáld meg leszoktatni. Sajnos azt még én sem tudom, hogy hogyan fogom, de most nyáron nem akarom - a fentiek miatt.
2009. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, h várok őszig, mert tényleg nagyon meleg van.

Köszi a válaszokat. Jó babázást Nektek.

2009. júl. 24. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!