Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire árt a babámnak, ha 9...

Mennyire árt a babámnak, ha 9 hónapos kora körül bölcsibe kerül?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve! A párom papírjai között kúrvák számait találtam, és úgy gondolom teljesen elszállt a maradék bizalmam is felé. Mivel csak holnap tudom kérdőre vonni, úgy gondolom itt a vége, ezt nem lehet megmagyarázni. Viszont egyedül nincs annyi keresetem, hogy itthon maradjak a fiammal, édeasnyám "új" családját szeretem, de 10 év után nem tudnék összeköltözni édesanyámmal nemhogy a férjével és a férje édesanyjával. Úgy érzem az az egyetlen lehetőségem, hogy visszamenjek dolgozni, csak félek attól, hogy nagyon megsínyli a babám a korai bölcsit. Ha tudtok légyszi nyugtassatok meg mert teljesen kilátástalannak érzem a helyzetet.
2009. júl. 23. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
9 hónaposan még fel sem veszik a bölcsődébe. 1 év a korhatár, és sajnos szerintem nagyon sokat árt a gyerek fejlődésének, bár most a bölcsis anyukák által le leszek pontozva. Mindenki védi az énképét. De szerintem az a természetes, és egészséges, ha 2-3 éves korig az anya mellett van a kicsi. Én a helyedben inkább inkább visszamennék az anyámhoz.
2009. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hú de kellemetlen helyzet!

A bölcsi a családhoz képest nyilván nem a legjobb megoldás, de túl szokták élni a gyerekek, vannak, akik szeretik is, én eddig csak kedves és jószándékú dadussal találkoztam, azért ennyire a bölcsi miatt szerintem ne aggódj. Kicsit több gyerekre vigyáznak egyszerre, ez tény, de 9 hósan már mocorog a babád, utána hipp-hopp futkározni fog, akkor meg már pláne le tudja foglalni magát a világ felfedezésével is. Persze jobb lenne anyuval, de ez az élet, biztos megszokjátok!! Remélem, rendeződik a helyzeted!!

2009. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már most bútorokba kapaszkodva jár.
2009. júl. 23. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Abban igaza van az előttem szólónak, hogy bár törvényileg 6 hónap a korhatár, nagyon ritka, hogy fel is veszik a kicsi babákat 1-1.5 év alatt, mivel annyira tele vannak a bölcsik, hogy első körben azokat veszik fel, akiknél már a gyes sem fog járni... (Mi is igy jártunk egyébként.) Illetve az aktuális "tanévre" már áprilisban volt a beiratkozás, szóval elég kevés az esély, hogy találsz még üres helyet, de ez város függő is.
2009. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van olyan bölcsi, ahol fél éves /!/ kor az alsó határ /Bp./. De igen, megsínylené. Ráadásul a kereseted nagy részét is felemésztené a bölcsi díj. Akár összeköltözhetnél barátnővel, testvérrel is...

De először érdemes átbeszélni a dolgot apával, most durva lesz, amit mondok, de hivatásosak még mindig jobbak, mint egy titkos szerelem. Lehet nem kap meg vlmt otthon? qrvákhoz járni más, mint titkos viszonyt folytatni, annak nem érzelmi alapja van, hanem vlm hiány, szexuálisan. Hm?

2009. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En szerintem jobban megsinyli a babad azt, ha a csalad felbomlik es Apat nem latja tobbet gyakran. Szerintem probald megoldani a problemat eloszor a ferjeddel, mert a bolcsi nem fogja hatraltatni a babadat a fejlodesben. Az enyem 7 hos koratol van bolcsiben, mert dolgoznom kell, de kiegyensulyozott, boldog baba, viszont az osszes szabad idonket vele toltjuk minden delutan, este es a hetvegeken. Szerintem a ferjeddel probald meg rendezni a helyzetet, ha lehet.
2009. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!