Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes a lányom, és nem akar...

1 hetes a lányom, és nem akar csak kézben aludni, amint leteszem az ágyra kipattan a szeme, és sír. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

1. Altasd kézben. Pár hétig tart, utána változik általában.

2. Ha az 1. valamiért nem megy, nem baj, vegyél kendőt és kötözd magadra a babát, így szabadabban mozogsz majd, mindkét kezed szabad lesz.

3. Szokott segíteni a betekerés is: egy kellemes anyagú kendő vagy könnyű takaró, lepedő. Babát be, jól körbetekerni (a neten vannak technikák), nem szorosan, de azért annyira, hogy körbefogja és a testéhez közel tartsa a kezét, lábát a kendő.

4. Tedd a babádat az ágyra és feküdj mellé, ne fogd a karodban, de legyél elég közel, hogy érezze, hallja a leheletedet, a szívverésedet a baba. Altasd így.


Amikor mérlegelsz, vedd figyelembe a következőket: a babád 9 hónapon át a hasadban volt, folyamatosan érezte a melegedet, a hangodat, a szagodat, hallotta a szívverésedet. A babák sokkal közelebb vannak még (szerencsére) az ősösztönhöz, ami ebben az esetben azt mondja nekik, ha letesznek, akkor meghalhatsz: megesznek a vadállatok, megfagysz, elvisznek az idegen törzs katonái. És a baba azonnal reagál, akkor érzi magát biztonságban, ha melletted, rajtad van. Ezért is jó a kendő.

Pár hetet kell kibírni. Fel a fejjel. Én szurkolok nektek, bárhogyan is döntesz.


34N+2,5L

2009. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

persze altasd kézben, hidd el majd elmúlik ez az állapot

Üdv: 4 hós bab anyukája

2009. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha csak magamat hallanám. Ugyanez volt a helyzet nálunk is. Én úgy altattam,hogy elaludt az ölembe és utána szép lassan megpróbáltam betenni az ágyba. Persze rögtön felébredt és sírt. Aztán úgy csináltam, hogy amikor betettem a kiságyba az alkaromat odatettem az arcához közel, mintha még mindig az ölemben lenne és simogattam. Egy idő után megszokta a kiságyat és már magától elalszik pár perc alatt. Most 6 és fél hónapos.

2009. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor még reménykedhetem. Mindenkinek köszönöm a válaszokat !
2009. júl. 23. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!