Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet játszani egy 4...

Mit lehet játszani egy 4 hónapos babával? Mivel lehet lefoglalni, hogy fejlődjön?

Figyelt kérdés
2008. máj. 10. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia.Beszélj neki sokat.Bármiről.Akár arról amit főzöl, vagy hogy épp apa ruháit teregeted.Énekelj neki, vagy hallgassatok kellemes zenét.(nem kell kimondottan babazene.)tévhit hogy csak azt lehet) Ha kint vagytok az udvaron fogj meg egy virágot, add a kezébe hogy észlelje a kinti világot is , meg pl a füvet, vagy a falevelet.Bent különböző anyagú ruhákat adhatsz a kezébe ezzel a tapintását fejleszted.Nem kellenek drága készségfejlesztők hogy a gyerek boldog és okos legyen.A közvetlen környezetedből meríts ötleteket.
2008. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jó könyv Deákné B. Katalin: Anya taníts engem! Ez nagyon profin hónapokra lebontva leírja mit kell tudnia a babának és milyen képességét mivel fejlesztheted. Ha sikerül szerintem szerezd be, met nagyon hasznos egy könyv. Jó babázást!
2008. máj. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi vettünk neki készségfejlesztő játszószőnyeget, drága volt, de megérte, mert nem tudja megunni, mindig felfedez rajta valamit és kiegészítőket is lehet hozzá rendelni. Egy nap 2-3 órát is eljátszik alatta. Ezen kívül imád mindent fogdosni, sokszor ölbe veszem végigmegyünk a lakáson és megengedem neki, hogy mindent megfogdosson, megkóstoljon / persze csak olyat, amin nem áll 2 réteg por :-) /, ezt nagyon szereti. Minden nap ugyanabban az időpontban tornázunk, nekem gyerekorvos mutatott pár dolgot, de baba magazinokban is jó dolgok vannak, ezt is imádja. Emiatt például hamarabb fordult oldalra, tartotta a fejét v. nyomta ki magát, mint az átlag. A hasra fordulást is minden nap gyakoroljuk, de az valamiért csak "háromnegyedig" jön össze, de nem erőltetem, majd megcsinálja, ha akarja. Ja, és pár hete leteszem a földre kevés játékkal, mert álítólag jobban fejlődik a mozgása kemény talajon, könnyebben ellőki magát, mint az ágyon.
2008. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!