Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy fejlődjön...

Mit csináljak, hogy fejlődjön úgy, ahogy kell?

Figyelt kérdés

Lassan fél éves a kislányom, de még nem fordul magától hasra, és persze vissza sem, nem próbál mászni, még csak nem is próbál. Szerintem az a gond, hogy ő nincs el egyedül. Születése óta, mindig vele vagyok, és rázom neki a csörgőt, meg ilyenek, és ezt megszokta. Egyedül nem játszik....

Tudom, hogy én rontottam el, de most mit csináljak? hogy hozhatnám rendbe?

Próbáltam, hagyni, had játsszon, körbe raktam játékokkal, és meg is tudja őket fogni, mégsem játszik, csak engem néz és sír. Mit kéne tennem??


Egy kétségbeesett anyuka


2011. júl. 15. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rontottál el semmit! Mászáshoz még kicsi, amiatt ne aggódj. Hogy nem fordul semerre, az sem jelent egyelőre semmit. Az enyém sokat volt rajtam slingben, sokat voltunk a nagyágyon, magam mellé tettem, tornáztattam, hasra fordítottam, meg ilyenek. Van neki zenélő forgója a kiságy vagy járóka felett, amit tud nézni? Az enyém imádta követni a tekintetével a békáit.
2011. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy próbáld ki, hogy beszélsz hozzá miközben mással foglalkozol. Csak hogy hallja a hangod, és érezze, hogy nincs magára hagyva.
2011. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen van neki, és ő is sokat játszik vele:)

Azért aggódok ennyire, mert levelezek egy másik anyukával, akinek egy hónappal fiatalabb a kislány és ő már forgolódik, mászik, az én kicsim pedig tényleg nem is próbálkozik:( Talán a hasról visszafelé fordulással néha szokott, de az sem megy neki még teljesen:(

2011. júl. 15. 14:20
 4/17 anonim ***** válasza:
Egy "gyakorlatot" tudok, ami segítheti ezt a fejlődést: Tegyétek a francia ágyra (vagy a földre) egy nagy pokrócon, és a pokrócot emelgetve forgassátok ide-oda. Ezt szokták szeretni, mert vicces, és közben kicsit megérzik a forgó mozgást. (Remélem érthetően írtam le).
2011. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Látod, most kezdődött el a parázás, az én gyerekem ügyesebb legyen a többinél. Ne menj az árral.

Az enyém pl. 14 hósan mászott csak 16 hósan járt, semmi probléma nincs vele és az értelmi képességeivel is. TÜRELEM!

2011. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Eleve teljesen más ütemben fejlődnek a picik. Én mindig ott vagyok vele, amikor játszik, vagy a férjem, jövő pénteken lesz 3 hónapos, és eddig háromszor fordult át hasról hátra, egyszer hátról hasra, bár nem hiszem, hogy tudatosan. Anyukám szerint én meg 2 hónaposan már gurultam. Mindenkinél teljesen más ez szerintem és nem függ attól, hogy ott vagy-e vele.

Azt esetleg tényleg próbáld ki, hogy a közelében maradsz, de csinálsz mást. Én pl. szoktam időnként mostanában hagyni a szőnyegen, miközben kiszaladok a mosott ruhákért, és mellette teregetek a szárítóra. Közben beszélek hozzá, ő meg nézegeti mit művel a mami. :)

2011. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy így KELL fejlődnie? Van egy norma, amitől nem lehet eltérni?
2011. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Erről én is olvastam, hogy a gurulást így lehet elősegíteni, ösztönözni rá. Vagy pl. becsavarni valami puhább anyagba, és úgy görgetni ide-oda, hogy szokja. :) A férjem szokott nálunk időnként segíteni neki, amikor játszanak, játék képpen picit gyakorolják az átfordulást. De csak ritkán, mert ő még e téren nagyon ráér. ^^
2011. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Most sikerült egy kicsit megnyugodnom..Tudom, hogy nem ugyanúgy fejlődnek, csak én azt hittem, hogy azért nem csinálja, mert megszokta, hogy mindig játszok vele... próbálok türelmes lenni:)
2011. júl. 15. 14:27
 10/17 anonim ***** válasza:

nem azért nem forog, mert te játszol vele :) mi is minden percben mellette voltunk, most 2 éves és a mai napig nincs el magában

kisfiam 6 hónaposan kezdett forogni, rá 2 hétre kúszni, 8,5 hónaposan állt fel, de csak 11 hónaposan kezdett mászni, és utána nemsokkal el is indult, szóval nem a nagykönyv szerint követték egymást a mozgásformák, de semmi baja, teljesen egészséges

tudom közhely de nagyon nagyon igaz, minden gyerek más ütemben fejlődik!! nem kell aggódnod!

ez olyan mint a fogak, van akinek 20 hónaposan 16 foga van, van akinek 4 :) de ez nem baj, neki is ugyanúgy ki fognak majd nőni a fogai :) a másik meg a beszéd

2011. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!