Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy fejlődjön...

Mit csináljak, hogy fejlődjön úgy, ahogy kell?

Figyelt kérdés

Lassan fél éves a kislányom, de még nem fordul magától hasra, és persze vissza sem, nem próbál mászni, még csak nem is próbál. Szerintem az a gond, hogy ő nincs el egyedül. Születése óta, mindig vele vagyok, és rázom neki a csörgőt, meg ilyenek, és ezt megszokta. Egyedül nem játszik....

Tudom, hogy én rontottam el, de most mit csináljak? hogy hozhatnám rendbe?

Próbáltam, hagyni, had játsszon, körbe raktam játékokkal, és meg is tudja őket fogni, mégsem játszik, csak engem néz és sír. Mit kéne tennem??


Egy kétségbeesett anyuka


2011. júl. 15. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A lánykám 6,5 hósan fordult hátról hasra, és vissza.

9 hósan kúszni,

11 hósan mászni,

14 hósan járni.


Az ég világon semmi baja nem volt, csak relatív később csinálta.

Most 2,5 éves, és boldog kislány.

2011. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi még a kislányod, elrontani ha akartad volna se tudtad volna, pláne így nem, hogy folyton vele vagy és játszol vele, beszélsz neki! :) Ne izdulj és tényleg ne hasonlítgasd a gyereked más gyerekhez! El lenni egyedül még egy jó darabig nem is fog, mindig veled, melletted akar majd lenni az elkövetkező 1-2 évben. Nekem két és fél éves a kislányom és ő sem sokat van el egyedül, max. míg mesét néz, de még mindig játszani kell vele és foglalkozni, mert különben rángat még mosogatás közben is, hogy menjek, mert unatkozik! :D

Nem lesz baj, meglátod, biztos vagyok benne, hogy a védőnőd is ezt mondta, másra meg ne hallgass, pláne hasonló korú gyerekek anyukájára ne!!!

2011. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jaj, ne ess bele ebbe a hibába, hogy az övé ezt tudja az enyém meg még nem. Minden gyerek más.

A lányom 3 hónapos volt mikor megfordult a hátáról a hasára. 6,5 hónaposan mászott és még nem volt 10 hónapos mikor elindult. Sietett valahova :))

A fiam 5,5 hónapos egy igazi kis lusta ördög. Bár 4 hónaposan ö is megfordult a hasáról a hátára egyszer!!!!!! Utána hetekig semmi. Most ott tartunk, hogy ezt a forgást már tökélyre fejlesztette, de hátáról a hasára aztán nem igazán akar. Bár már volt hogy sikerült neki, de inkább addig reklamál amíg meg nem fordítom, mert imád hason lenni. Na őt tuti nem fogom látni 6,5 hónaposan mászni. :))

Ne aggódj, ha akar úgyis megfordul. Ő is kis lustácska, de sebaj, ha egyszer beindul le sem tudod lőni és lesz idő mikor még visszasírod ezt az egy helyben fekvős korszakot!

2011. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pont 6 hós a babám és csak a múlt héten kezdett el igazán forgolódni. Igaz én is ekkor kezdtem utána olvasni és valaki ajánlotta az alábbi linket a forgások segítésére:

http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

Sokszor megnéztem és mi is elkezdtünk játékosan gyakorolni. Kb. 2 napra rá, már egyedül is megcsinálta. A mászást stb. még nem kell erőltetni ilyen korban.

2011. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem kisfiammal kellett dévényeshez járnom, és a gyógytornásznő mondta, hogyha 6hós korig nem kezd oldalra fordulni egy baba, az jelzés értékű!

Az oldalra fordulás még nem forgás- szóval ne parázz be légyszi.

Nekem a kicsimet 6hetes kora óta tornáztattam az ő által mondottak alapján. Egyébként nem sokat, kb napi 5-10perc időtöltés volt. Reggel és este evések előtt a franciaágy egyik végére fektettem és 3x oda-vissza forgattam őt.

Így ő 5hós korába fordult át. Most 14hónapos és még nem jár egyedül, csak egy-egy lépést csinál még egyedül.


Szóval nem kell idegeskedned, nincs elkésve a babád, de lehet hogy neki is valamelyik izma kicsit kötöttebb, és ezért nem tud forogni. Lehet elvihetnéd őt egy ilyen Dévényeshez, talán egy-két alkalom után már forogna is.

Vagy te próbáld őt kicsit forgatni esténként az ágyon lefekvés előtt. Ez sokat segíthet.

Sok sikert, jó babázást kivánok!

2011. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én olyan babát is ismerek, aki 8 hónaposan fordult át, de aztán gyorsan behozta a kortársait. Felesleges, aggódnod csak ezért! Minden babának megvan a saját fejlődési üteme, aztán úgyis behozzák egymást.
2011. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 csill79 ***** válasza:
Sokat legyen hason,az nagyon sokat számit!!
2011. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!