Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki tudja, hogy mit kell...

Mindenki tudja, hogy mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Már lassan 7 hónaposak leszünk és nem tudom, hogy jól csinálunk e mindent. Azaz kéne valamire konkrétan tanítanom? Hint-palintázunk, gyi paci gyí-zünk, mondom neki, hogy ezt kérem ad ide, ezt nem szabad...stb. Ennyi vajon elég? Vagy tanulmányozzam át a netet, hogy milyen készségfejlesztő játékok vannak? Vagy elég, ha szeretem és arra tanítom, amire gondolom?

ÉS a mozgását kell valamivel fejleszteni? Minden oldalra forgunk, hason lábujjhegyen tartja a fenekét, és ha leülteted üldögél(bár nem tud sokáig). Másoktól hallottam, hogy már felül egyedül, már ha fogom a kezát megy...stb. Én általában a földre leteszem és hagyom, hogy arra és úgy mozogjon, ahogy akar. Ez elég? Úgy gondolom, hogy hagyom, hogy ő maga csinálja a dolgokat, de ez így jó? Kicsit tanácstalan vagyok! (Amúgy 36 hétre születtünk és 3840grammal)


2009. júl. 23. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
persze nem kell túlspirázni. szabadon mozgás egy két dal mondóka játék. hagyni kell nagyobb korára is valamit:-)
2009. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legjobb amit eddig tettél!
2009. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.az se jó ha folyamatosan tanítani akarjuk és az se ha nem.A neki megfelelő mondókák,énekek,játékok szerintem tökre elég.mi 6 hósak vagyunk.A mamák megtenították integetni,és már nagyon szeret labdázni is.Amit én még csinálok az az állatok, és hangjuk.Ha éppen odamászik valamelyik állatkához,akkor mindig mondom neki,hogy az a kutya és hogy mit csinál.nagyon tetszik neki,és a bujocskázás is.
2009. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen csinálod!

Hagyd őt a földön önállóan mozogni. Egyébként is a korr. kor szerinte 6 hósnak kell megfelelnie a mozgásfejlődésnek, egy fél éves babának pedig max forognia kell. Majd elkezd mászni 10 hós koráig, aztán meg onnan leül. Nem kell erőltetni, te csinálod jól, hidd el!

2009. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jól csinálod. Nagyon jó ha nincsenek erőltetve a dolgok,hanem saját maga fedezze fel az újdonságokat. Amikor készen áll egyes dolgokra,pl. ülés,mászás,kúszás, akkor magától fogja csinálni,abban az ütemben ami neki jó.Néha lehet segíteni de túlzásba nem szabad esni. Minden baba másképpen és más ütemben fejlődik. Csak így tovább!
2009. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! Néha kicsit elmegy az önbizalmam, mert nem akarok semmit sem rosszul csinálni!
2009. júl. 23. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet mindent jól csinálni. Meg amúgy is mi a jó? Ami neked-nektek jó, lehet nekem-nekünk nem...

Én akkor lepődtem meg első gyerekes anyukaként, mikor megkaptam az "Anya, taníts engem "könyvet, örültem, elolvastam, és rájöttem, hogy semmi újat nem mondott. Mindent valahogy ösztönösen úgy csináltam, ahogy le volt írva, sőt előrébb is tartottunk a dolgokban.

Szóval én is azért olvasgatok utána, figyelemmel tartom, hogy nagyjából hol tartunk, de nem lóverseny. Minden baba másképp fejlődik, minden baba mást tud.

Haladjon csak a saját medrében, jól csinálod:-)

2009. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!