Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól kötődik a babám, vagy...

Jól kötődik a babám, vagy nyafka?!

Figyelt kérdés

5 hós babám ahogy kikerülünk a látóteréből (én v. a férjem) idehaza egyből visítva bőg. Ahogy meglát röhög, mintha sose bőgött volna.


Hol azt olvasom, hogy örüljek, mert megvan az ősbizalom és jól kötődő a gyermekem, hol meg azzal traktálnak, hogy ez nem jó így, mert olyan bébi lesz belőle aki az anyja szoknyája mellett ül és becarik ha nincs ott 0-24-ben az anyja...


2009. júl. 23. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez a szeparációs szorongás lesz inkább.
2009. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát igazából nem tudom a választ a kérdésedre, de az én lányom is ilyen mostanában! Szerintem ez csak egy időszak lesz náluk! Eddig nagyon jól eljátszott egyedül is, de vannak napok, amikor épp, hogy kilépek a szobából és már sír is. Elég, hogy ha csak picit hallja, hogy jövök vissza és meglát és abbamarad! Pedig eddig úgymond sokat volt egyedül. Mármint mikor kisebb volt és pl. én mosogattam nem hurcoltam állandóan magammal mindenhova. Szépen elsikongatott és eljátszott a szobában! És sosem volt semmi baja. Ezért is gondolom, hogy ez csak egy időszak lesz náluk! Legalábbis remélem!

2009. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd bőgni.Kipróbálja,hogy mit ér el a sírással.Ha körülötte ugráltok,akkor valószínűleg nem tudsz majd elmozdulni mellőle.Egy ekkora babának már van saját akarata,mégha nehéz is elhinni.Az unokámnál megtapasztaltam.Kb annyi idős volt,mint most a a te babád.Az anyujának időnként elkellett utazni néhány napra.Az első nap mindig voltak konfliktusaink,vagy nem akart enni,aludni stb.,mintha kiakarta volna próbálni,hogy én mit engedek meg neki.Másnap már minden a megszokott rendben ment.
2009. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 11:53 akkora BUTASÁGOT írtál!!!


[link]


[link]


Itt sok hasznos tanácsot kapsz.

2009. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy én sosem hagytam sírni, sosem volt a kiságyában csak éjjel, mert állandóan magamra kötöttem, hordoztam, vagy 3 hósként már a pihenőszékbe tettem és ha a fürdőbe mentem oda is jött, ha a teraszra akkor oda is, ergo sosem hagytam magára. Azt gondoltam - ösztönösen - hogy ez a jó neki . Nem jól tettem?!!?!? Csak azt értem el vele, hogy sír ha nem lát egy másodpercig.

Nem tudom, az ösztönöm azt mondja jól tettem mégha most ilyen is, mert hátha hosszútávon beérik a gyümölcse és egy bízni képes gyerek lesz, de sokan meg azt mondjk, h már most elcsesztem, mert a gyerek sosem lesz képes egyedül ellenni magában.

2009. júl. 23. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiamat én sem hagytam magára egy percet sem, még akkor is a szobában voltam, ha pihent. Szóval mindig egy légtérben voltunk. De ettől függetlenül hagytam egyedül játszani, nem szórakoztattam egész nap. Első lépésben ezt próbáld ki. Most 9 hós és fèl órát eljátszik egyedül , anélkül hogy melléülnék. Akkor kezd el keresni és kicsattog a kis mancsaival utànam a nappaliból a konyhába:) én aranyos és önàlló babunak mondanám, pedig 5-6 hósan tènyleg nyűglődött, ha nem vele foglalkoztam. De elmúlt. Szerintem semmit nem rontottál el, ne aggódj emiatt. Csak kezd fokozatosan az önálló játékra tanitani, menni fog!
2009. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem rontotál el semmit.Ha nem lett volna mindig veled akkor is ilyen lenne.

Ha nem lát azt hiszi nem is vagy.

2009. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!