Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már tényleg kellene? Fel...

Már tényleg kellene? Fel kellene ismernie kép alapján az állatokat? Formákat a helyére tenni?

Figyelt kérdés
12hónapos, rokon tanítónéni szerint ez 3éves korban tanulandó.de itt olvasom, hogy 1éves és felismeri képről a cicát,formákat rak a helyére.hogy is van ez?
2009. júl. 23. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

úgy hogy minden baba más

meg mindenkinek mást jelentenek a dolgok

pl. jár a baba

valakinek kapaszkodva megy- másnak elengedett kézzel 1-2 lépést- megint másnak meg egyedül sokat

meg az én 11 hósom utálja a formabedobóst- viszont táncolni szeret- a maga édes módján

2009. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 hónapos és megtanult 6-7 dolgot, hogy hol van a szobában. Pl. kérdezem, hogy hol a kutyus és akkor odanéz. Ő így ismer fel egy pár dolgot. De van, hogy keveri :-) Formákat még nem tesz a helyére. Azt is most kezdi tanulgatni, hogy ha azt mondom hogy kérem, és tartom a tenyerem, akkor azt, ami a kezében van, beletegye.
2009. júl. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

az oké, hogy tárgyakat felismer, mert annak formája-nagysága van.ez nálunk is megy.

de egy könyvből kép alapján a cica?pl.?

2009. júl. 23. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ott még nem tartunk. Barátnőm gyereke viszont az egyik mesekönyvben felismeri a kutyust. Minden oldalon ott van és ha megkérdezi az anyja, hogy hol van, akkor megmutatja. Néha már négylábúra is rámutat, de általában sikerül kiszúrnia :-) Ő is egy éves.
2009. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyém felismeri, de nem mindig, csak ha kedve van. Van amikor minden pipi. Gyakorolni kell vele sokat. De ne keseredj el, ebben a korban még nagyon nagyok lehetnek a különbségek.
2009. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

11:38 vagyok

már=más

2009. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az én lánykám is 12 hónapos és nem mondhatnám hogy képről felismeri az állatokat. élőben is csak a kutyát, cica nincs a környéken. tárgyakat mint labda, cumisüveg, meg pár játék, meg a családtagokat ismeri fel.
2009. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lányom 13 hós , bárhol bármilyen képen felismeri a kutyát, cicát, kacsát, őzikét, madarat.

De itthon rengeteget meséltünk neki, nézegettünk könyveket és van kutyán, cicánk, és vannak galambok az udvarban.

A formákat még nem rakja a helyére.

2009. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezeket az én fiam is megcsinálja, 14 hónapos. más ütemben fejlődnek és szerintem attól is függ, h mennyi ilyen jellegű feladatot gyakorolsz vele. mi minden nap nézegetünk mesekönyvet hintázás közben, és este a kádban játszik a csónakjával, amibe bele kell tenni a formákat. a karikával spec. 7 hónapos korától a helyére talál. bagyakorolta:)
2009. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 10,5 hónapos, felismeri könyvben nézve a cicát, békát, kutyát, tehenek, lepkét. Mindhez más hangot ad és rámutat. Azonban ehhez az kell, hogy rengeteget nézegetünk állatos könyveket, imádja ezt az elfoglaltságot.Mindent végig mutogat a könyvben és rám néz, mindig megmondom a nevét és, hogy milyen hangot ad.
2009. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!