Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy nézzen ki egy napra...

Hogy nézzen ki egy napra lebontva az evése a lassan 4 hónapos kislányomnak, ha elfogy a tejem?

Figyelt kérdés
Eddig csak anyatejes volt, de lassan nem fogok tudni pótolni a hűtőbe eltett anyatejből. Most még van éppen a cicben, de egyre kevesebb. Orvosi utasításra egy evést főzelékkel kell 4 hónapos kortól fokozatosan kiváltani. Hogy csináljam majd, ha elfogy a tejem? Kérlek, ne azt írjátok, hogy hogyan csináljam, hogy több tejem legyen, mert csak kíváncsi vagyok, hogy a fenti esetben mit kellene tennem.
2009. júl. 22. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Délelőtt 1-2 kanállal kóstoltass meg vele, azért ha fájna a pocija estig kiheverje!

Csináld kb. 2 napig, ha nem lesz pöttyös és nem köpi ki, akkor mehet több.

Eleinte 1 bébiétel 3 nap alatt fogyott el.

Kezd a sárgarépával, v a sütőtökkel!

2009. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 4 hós lesz, és nekem is fogy a tejem :( Én gyümölccsel kezdtem kb 2 hete, azaz 3.5 hósan, eddig odáig jutottunk, hogy almát és barackot már evett, és a tizórait kiváltottam kb 125 ml pürével, nagyon szereti, és ki is húzza ebédig. A következőre az ebéddel fogjuk folytatni, krumpli először a gyümölccsel keverve, utána szopi, először csak pár kanál, utána 20-30 ml, utána egyre több, ahogy elfogadja, ha többet fogad el, már keverek majd neki bele anyatejet, amig van (ha elfogy, még nem tudom). Ha ez megvan, kóstolhatja a krumplis főzeléket majd más zöldséggel szép sorban. És ha ez is megvan, a délutáni uzsit szeretném kiváltani valamivel, valószinűleg először tejpép lesz. A reggeli és az esti szopit nem akarom kiváltani, amig van tejem. Az biztos, hogy már azzal is jobb a helyzet, hogy a tizórait kiváltottam, mert igy ebédre több jut neki :) Sok sikert!
2009. júl. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is sàrgarépàval kezdtem,elsö nap 3-4 kanàl,màsodik nap 6-7 kanàl,ma màr egy fél üveggel megevett,és nem kért utàna tàpszert(tàpszeres)

Jo lehet ez csak ma volt igy,ez nem jelneti hogy kivàltottam egy étkezést,de szerintem egy hét alatt kilehet vàltani.

2009. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 4 hónapos a babám és fogy a tejem, azaz ő enne többet, de nem sikerült gyümölccsel a kiváltás, mert még nem érett rá a gyomra, úgyhogy ne lepődj meg, ha a te babádnak sem megy simán a főzelék. Nekünk kb 3 teljesen kiváltott nap után jött elő (nem a kóstolások alatt), hogy visit, annyira fáj a hasa tőle... Úgyhogy nekem most tápszer lett belőle, és várunk 2 hetet az újrapróbával.
2009. júl. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csajok! Amit írtok mind szép és jó, de még 1 plusz gondolat. Ha kiváltasz egy étkezést, akkor csak eleinte lesz több a tejed az azt követő szopinál. Utána a kevesebb szopási inger miatt ez csökkenhet. Én a ti helyetekben a kiváltott étkezés idejében még fejném a tejet. Mondjuk napi 1x biztos, így azt pluszban oda tudod adni és a baba ebédje, később uzsija-vacsija több. (Kb. első körben a tízorai idejébem, később az ebéd után fejnék 1x, ezzel némi plussz tejcsit adhatnék a babának)
2009. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!