Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 napos babának egy szopizásr...

16 napos babának egy szopizásra nem kevés 30-40 g tejci?

Figyelt kérdés
Igény szerint szopiztatom. A védőnő szerint 24 óra alatt 400 g körül kellene, hogy egyen, de nekünk csak 300-320 g jön össze. Mióta megjöttünk a kórházból csak 30 g-ot gyarapodott, azt is az első pár napban. Azóta stagnál a súlya is. Aggódom, hogy keveset eszik, mert ma délelőtt 3-szor is evett, de elaltatni mégsem tudtam. Kellene pótolnom egy kis tápszerrel? Az a baj, hogy tanácstalan vagyok, és most a hétvégén sem a védőnőt, sem a doktornőt nem tudom telefonon elérni. Légyszi adjatok tanácsot! Előre is köszi!!!
2008. máj. 10. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A 30-40 g, egy 3-4 napos baba adagja. Két hét alatt meg a 30 g kevéske, főleg, ha nyugtalan. Két mellből eszik? Próbáld hónaljtartásban is, rejtett kincsek bukkanhatnak elő!! A születési súlyát visszanyerte? Ez fontos, mert két hetes korukra azért illene!!

Drukkolok! :o)

2008. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.Addig nem pótolj,amíg nem vagy benne biztos,hogy kevés a tej.Ha többet szopizik,több lessz a tej.Próbáld fejniis minden szopi után.Ha pedig kell is pótolni semmi gond,szoptass annyit amennyit tudsz,amennyi van és utánna pótolj.

Sír is a babád,vagy csak te gondolod,hogy keve´s a tejcsi??Ne méregesd folyton.Annál rosszabb.Max egy héten egyszer.

2008. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A születési súlya 2900 gramm volt, kicsit visszaesett, de mielőtt hazajöttünk a kórházból már elindult felfelé a súlya. 2850-el jöttünk haza 9 napja, most 2880 gramm. Ha két ciciből etetem akkor is csak 60-at eszik és 15-20 grammot tudok már csak lefejni. Ezért gondolom, hogy kevéske. Nem sír folyton, azt nem mondanám, mert ha evett utána általában 2-3 órát elalszik, éjjel is csak egyszer kel fel.Csak aggaszt, hogy mások ennyi idős babánál, jóval több mennyiségeket írnak az evésre.Nem akarom, hogy éhezzen, vagy ne adj isten valami baja legyen emiatt.
2008. máj. 10. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem várj nyugodtan még pár napot, szoptasd nagyon gyakran. Ha még tudsz fejni, az azt jelenti, hogy lenne még mit ennie, fejéssel sosem jön le annyi, mint ha kiszívná :) nyugodj meg, ez is fontos, és ha mégis bizonytalan vagy, hívj fel egy szoptatási tanácsadót:

[link]

Én is hívtam már többüket is, pedig már a 3. babámmal vagyok itthon.

2008. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nálunk is kevesebbet evett eleinte. Ha még éhes ordítani fog, és nem fogod tudni kaja nélkül megnyugtatni. A baba úgyis annyit eszik amennyit ő akar, elég ritkán olvasnak "szakirodalmat". Ezt a mennyit kell ennie a babának cirkuszt szerintem csak az anyák idegesítésére találták ki
2008. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, mi ugyanezt végigéltük a most 5 hónapos kisfiúnkkal, pedig ö már a 3. gyerek. A dokinő azt mondta, hogy testsúly kg-ként naponta 150 ml szoktak enni a babák, tehát egy 3 kilós baba kb fél liter tejet szopik egy nap, ezt kell elosztani a szopások számával.

Nekem a 2 melles szoptatás vált be, akkor kezdett el igazán hízni, bár a mai napig nem egy tipikusan hurkás baba,inkább "karcsú". A másik 2 testvér sokkal ducibb volt...Szerintem sokszor tedd mellre, idő kell, hogy a tejtermelés beinduljon, majd beálljon egy szintre,minimum 2-3 hét.

Aggódni nem érdemes, mert nem tesz jót a tejtermelésnek ...

Sok sikert!!!

2008. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!