Használtok hordozókendőt? Ha állandóan rám van kötve a gyerkőc, a későbbiekben nem lesz probléma, ha majd le akarom őt tenni a saját ágyába?
ezt a mondatrészt kívántam megcáfolni :
"ráadásul az ellenkezője igaz"
Szia!
Én nagyon sokat használom a kendőt. Mert ha megyünk valahova én mindig kendőztem nem is használtunk baba kocsit.
Az állandóan rád van kötve a gyerkőc olyan nem lesz, mert előbb utóbb úgy is lefogod tenni. Én nem végeztem kendőbe semmi házi munkát helyett pihenő székben volt kint velem és adtam oda neki azokat a tárgyakat amivel játszhatott.
Délután mindig letettem a földre és ott játszottunk és a sétákra kötöttem fel, illetve ha nagyon nyűgös volt és máshol voltunk akkor.
Én nagyon szeretem még mindig használom(21hós a lányom)
Praktikusnak tartom mert minden boltba be tudok menni és nem okoz gondot a 3dik emeletről elindulni illetve haza érni.
Lehet, hogy én értettem félre a kérdést, de talán mégsem.
Úgy érted, hogy mindig rajtad alszik a gyerek, és attól félsz, hogy később nem akar majd ágyban aludni?
Ha így értetted, akkor: nem valószínű, hogy elutasítja a kiságyat, vagy ágyban alvást, de szerintem ne aludjon mindig csak rajtad a gyerek.
Hosszú kendőnél gondot okozhat még a kicsomagolás, vagyis amikor elaludt és le akarod tenni, akkor a hosszas kikötözgetés miatt felébredhet.
Azt tudom javasolni, hogy addig tartsd kendőben a gyereket, ameddig ő szeretné (napi szinten is és hosszabb időre kivetítve is) Az eső pár hétben, amíg nem lát még messzire, addig fontos, hogy szinte folyamatosan érezzen téged (akár ölben, cicin, vagy kendőben), utána is sokat lehet kendőben/kézben, mert amíg nem tud ülni, addig érdekesebb neki a világ a te szemszögedből nézve, mint fekve. Amint elkezd megfordulni, felülni, mászni, meg fogd látni, hogy erőteljesen jelezni fogja, ha már elég anyából és mozgolódni akar. Le fog kéretszkedni, és egyre kevesebb időt fog kézben tölteni (kivéve a szeparációs szorongás időszakait, esetleg a fogzás erősödésénél).
Tehát véleményem szerint nyugodtan lehet a baba kendőben akár egész nap, ha ezt te is és ő is akarjátok. Ugyanakkor fontosnak tartom, hogy a babának hagyj időt és teret az aktív mozgásfejlődésre. Ha már elaludt, és otthon vagytok, nyugodt környezetben, akkor tedd le az ágyra aludni! Sokat tedd hasra, hogy erősödjenek a hátizmai (Ha nem bírja a hasonfekvést, akkor feküdj hanyatt, és fektesd a te hasadra, hadd nézegesse az arcodat, vagy egy játékot :-)
Szóval mindennek az alapja az, hogy figyeld meg a gyerked igényeit, azt elégítsd ki. Hodrozás szempontjából az igények alul illetve felülteljesítése sem jó!
Felhívnám a figyelmet arra a dologra, mit szinte sehol nem írnak: bármilyen eszközben hordozod a babát (babakocsi, kenguru, kendő, vagy más) RENDSZERESEN, vagyis kb negyed óránként érdemes a gyerek végtagjait IS leellenőrizni, hogy jut-e elég vér a végtagokba, főleg, ha elaludt. Javasolnék kissebb gyereknél /hordozókendő esetén/ legalább kétóránként 10-15 perc kendőn kívüli tevékenységet. Ez lehet etetés, vagy játék is. Mozgasd át a babát, tornázzatok, játsszatok egy kicsit! Ha alszik, és nem vagytok otthon, ezért ne ébreszd fel, de a végtagokat ellenőrizni kell.
Az egyik kommentelő írta, hogy a házimunka balesetveszélyes, ha hordozókendőben van a baba. Igen, valóban oda kell figyelni, meg kell szokni, hogy a baba túlnyúlik a testképeden. Háton hordozásnál sokkal kissebb a balesetveszély, és szövött hordozókendőben precízen megkötött kendővel - és egy pici gyakorlattal - újszülöttet is lehet háton hordozni, úgy pedig remekül lehet főzni, házimunkázni, vagy játszóterezni a nagyobbik testvérrel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!