Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Saját készítésű gyümölcslevet...

Saját készítésű gyümölcslevet hogyan kell adni a babának?

Figyelt kérdés
Az ok, hogy lecsavarom, de kell bele tenni plusz valamit? Pl almalébe? Nem barnulnak be ezek a levek, nem kezdenek el erjedni? Babák szeretik?
2009. júl. 22. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 100%-os levet nem adtam a lányomnak még, de vízhez már kevertem, sokáig csak így volt hajlandó a tápszeren kívül folyadékot inni. Egyszerűen a gyümölcslevet a vízhez adtam, persze sokáig nem hagytam állni, gyakran készítettem frisset. Sőgornőm a fiának sokat ad frissen csavartat, de rögtön meg is itatja vele, nem tesz bele semmi mást. Nagyon szereti a fia azt tudom.
2009. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én így készítem: vizet forralok, egy edénybe héj nélkül belevagdosom a barackot, almát , körtét, vagy vegyítem ezeket, vagy egyfélével. néhány szem köménymagot is dobok bele ( pukibajos a fiacskám, és a kömény segít a pocijának) aztán ráöntöm a forróvizet. ha lehűlt, bedobom a mikróba , hogy felmelegedjen, majd egy szűrőn átszűröm a levet, és még megnyomkodom a gyümit is , hogy a rostok is kijöjjenek.

nekem is nagyon ízlik, magamnak lehűtön utána, a kicsi meg szobamelegen issza. ne savanykás gyümiből csináld, mert az nem jön be neki, legalábbis nálunk :)

nem sok idő elkészíteni. és tényleg nagyon ízletes

2009. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Frissen facsarva adom vagy hamarabb elkészítem és hűtőben tárolható egy napig.


Ízesítés nélkül kiváló: alma, körte, őszibarack, sárgabarack, narancs, sárgadinnye, sárgarépa, paradicsom leve. A sárgabarackkal vigyázz, könnyen hasmenést okoz. Etetésnél sem ajánlok egy napra 2-3 szemnél többet. Savas is.


A puha gyümölcsöket simán át lehet passzírozni, esetleg szűrni is. A keményebbeket, pl. sárgarépa gyümölcscentrifugán ajánlom.


Mindig mosott gyümölcsből készítsd, és ha van lehetőséged házit, idényjellegűt és ne permetezettet, külföldit válassz.


Teával, ásványvízzel, forralt-lehűtött vízzel hígítsd, úgy fele-fele arányban.


Egy nap 200 ml-nél többet semmiképp ne adj, hasmenést okozhat és az étvágyát is elveszi a babáknak a többi ételtől, mert a gyümölcslével telítődnek!

2009. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget és a válaszokat mindenkinek!


Még azt szeretném megkérdezni, hogy amikor almalevet csinálok magamnak, akkor a tetején vastag hab van, ami elég gáz, ezt szedjem le ügye és úgy adjam az almalevet a babának?

2009. júl. 24. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam leszedni, mert rostos. Csak ugye gyanúsan néz ki és az edényre tapad, így nem is sokat tud belőle meginni. Az almalé magában ráadásul szépen be is tud barnulni, ha pl. narancsot is adsz hozzá, akkor már szebben néz ki. És finom is.
2009. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!