Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki nem higitja a házi...

Van aki nem higitja a házi tehéntejet 16 hónaposan?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kislányom 15 hós és én simán hígítás nélkül adom neki a tejet. Mi is nyers termelői tejet veszünk és forralás után adom neki.

Nagyon szereti, nincs semmi baja tőle!


15 hós baba anyukája

2009. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Én sem hígitom a tejet, pedig boltit kap.

Egyre kevesebb vizet raktam higitáskor, és eljutottam oda, hogy nm higitom neki.

2009. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi,de a boltit én sem higitanám,annak a fele viz.1,5% beszélek.

3,5% vagy feletti érdekelne,ami házi tej.

2009. júl. 24. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam még csak 8 hónapos, nem kap házi tejet, de azért leírom neked, amit nekem mondtak. Külföldön élünk, itt is egy éves kortól javasolják a tehéntej bevezetését, de külön kérik, hogy legalább 3-3,5%-os zsírtartalmú tejet kapjanak a gyerekek jó sokáig, még iskoláskorban is, ne zsírszegényt és főleg ne hígítottat.

Állítólag a hígítottban és a zsírszegényben nincs meg az a mennyiségű tápanyag, amire egy fejlődő szervezetnek szüksége van. Normál állapotában kell elkezdeni a bevezetést, apró mennyiséggel kezdeni és folyamatosan növelni, de nem kutyulni.

Úgyhogy én biztosan nem hígítva fogom adni.

2009. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen meggyöző vagy.

Furcsáltam,de a doki is azt mondta,hogy nem kell higitani. Mégsem értettem rosszul mert hozzánk jár a tejes a házi tejjel,de sajna szerdán meg szombaton.

Nem tudod véletlenül forralva meg nélküle hány napig áll el?

2009. júl. 24. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A hazi tej emlekeim szerint kevesebb ideig all el, mint a bolti, sajnos. A szuliemnek nagyon hosszu idon at volt tehenuk, meg remlik abbol az idobol, hogy masnap meg felhasznaltuk a tejet, de harmadnap mar ki lett rakva altatni turonak. Ugyhogy szerintem max 3 nap, de inkabb ketto. Anya mar a masnapos tejet csak ugy adta el, ha valakinek s.o.s. kellett, hogy szolt, aznap igyak meg, vagy fozzenek vele.

Mondjuk hozza teszem, hogy anyukam hozzam hasonloan betegesen fel a romlott eteltol, ugtyhogy lehet, hogy o vitte tulzasba az ovatossagot. De tekintve, hogy itt babakrol van szo inkabb mi is legyunk ovatosabbak.

(A 3. valaszolo voltam.)

2009. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!