Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban lehet a...

Mennyi idős korban lehet a babának fület lyukasztani? És azt hallottam h picibabának csak lyukasztanak, nem lövik, ez igaz? Melyik a jobb? És mennyire fáj ez neki?

Figyelt kérdés

16napos a babám és egy tetoválóművész mondta h csak 3hós korban érdemes,vagyis h ő akkor csinálja.De miért?

Már a fülbevaló is megvan,csak nem tudjuk h mikor mehetnénk vele.


2008. máj. 9. 16:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én babám fülét 4 hetesen lyukasztotta ki a védőnő. Azt mondták, hogy minél hamarabb érdemes megcsináltatni, mert ilyen pici babák fülcimpájában még kevés idegszál fut, tehát nem érdemes sokáig várni. Én mindenképp a zárt fülbevalót ajánlom / a védőnő és a gyerekorvos is /, mert az ő fülcimpájuk még annyira rásimul a nyakukra, hogy a bedugós fülbevaló szára biztosan nyomná nekik, ha az oldalukon fekszenek. Persze nem lógós, meg nagy karika fülbevalót kell venni, mi is egy aranyos, pici köveset vettünk, kifejezetten bébinek való, soha semmibe nem akadt még bele és nem is ráncigálja. Sírt, amikor betették, de nem annyira, mint vártam, kb. 3 perc után teljesen megnyugodott. Viszont 1 hétig kenegettem, törölgettem kamillával, hogy ne fertőződjön el.
2008. máj. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én azért várnék, hogy alakuljon még a cimpája, hiszen sokat nő, változik.

Első lánykámmal emgvártam, hogy ő mondja azt, na most, 3 évesen lett fülije, a másodiknál inkább azt mondtam, 1 éves kora előtt valamivel. Épp ma cseréltem át a belőttet rendesre :)

2008. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is terveztem fülbevalót a babánknak, de aztán olvastam egy orvos cikkét itt a neten, hogy már halált is okozott az nem egy esetben, hogy kitépték, vagy csak simán kiesett a füléből, majd lenyelték...Ezek után inkább nem kockáztatok, majd ha nagyobb lesz, és nem kap be mindent amit talál, talán akkor...
2008. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kislányom január 21-én született, húsvétra kilövettük a fülét. Semmi baja nem volt tőle. Nálunk már nem lyukasztanak a kórházban, pedig nekem is még bent tették be a fülbevalóm. Igaz ez 41 éve volt. Azóta már minden ártalmas! :)
2008. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem március 12-én született meg a kislányom, és azt mondta a körzeti orvosom is, hogy 6 hetesen már nyugodtan átlövethetem a fülét. Pont 6 hetes volt, amikor belövettem neki, és abban a pillanatban sírt csak fel. Utána sem fájt neki. Azt mondta a gyerekorvos, hogy a szúrás nagyon drasztikus megoldás. A lövetést ajánlom. Az én babámnak - mint írja a tetoválós - fertőtlenítés nélkül sem lett semmi baja, és 2 munkatársam szintén nem rég szült, és az ő babájuknak is van fülbevalója, amit úgy lövettek be...
2008. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!