Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban lehet a...

Mennyi idős korban lehet a babának fület lyukasztani? És azt hallottam h picibabának csak lyukasztanak, nem lövik, ez igaz? Melyik a jobb? És mennyire fáj ez neki?

Figyelt kérdés

16napos a babám és egy tetoválóművész mondta h csak 3hós korban érdemes,vagyis h ő akkor csinálja.De miért?

Már a fülbevaló is megvan,csak nem tudjuk h mikor mehetnénk vele.


2008. máj. 9. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom, hogy nekem még a kórázban kilyukasztották a fülem, nincs és nem is volt miatta semmi bajom. De hogy kicsit a jelenhez is közelítsek, a barátnőm kislányának 2 hetesen lett megcsinálva (most 16 hónapos), de csak azért,mert akkorra kaptak időpontot. Ha akarták volna, már pár naposan lehetett volna.
2008. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia.Én Németországban lakom,e´s itt nem lukasszák ki a baba´k fülét,csak 5-6 éves korukban.Azt mondta a doki,hogy nem lehet nekik még fájdalom csillapítót adni,és én sem tudhatom,hogy akar-e a lányom fülbevalót vagy sem.megyünk haza nyáron,és én is megcsináltatom otthon.Már megvettem a fülbevalót a születe´se elött.
2008. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja,növérem lánynak még a kórházban kilukasztották annó 3 éve Nógra´dmegyében.
2008. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
tényleg sokaknak a kórházban megcsinálják, vagy kb 1 hónaposan
2008. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És ha a tetoválós csak lövi akkor hol lehet lyukasztatni tűvel??Azt ki csinálja?Mert a kozmetikusok is lőni szokták.Viszont ha lyukasztják akkor az nem forr be,ha nem hord fülbevalót.Szerintem az a jobb.

Szóval hová tudom vinni,tudja valaki?

2008. máj. 9. 16:33
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Én nem igazán tudok a kérdésre válaszolni csak azt szeretném írni, hogy amikor annó babaként nekem volt kis arany karika fülbevalóm én beleakasztottam az ujjam és ráncigáltam így majdnem leszakadt a fülem. Szóval azért csak óvatosan!
2008. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk a védőnők csinálják. Sztem őt kérdezd.

2008. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd a védönőt nálatok mikortól lehet ez mindenhol más.Amugy ha beszélsz kozmetikussal ő átlövi.A karika vagy hasonló fülbevalót én sem ajánlanám,mert hamarosan húzgálni fogja a pici a fülét és lehet belőle probléma,a bedugossal valoszinü nem lesz gond
2008. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A kórházban kilyukasztják, de nem mindegy milyen fülbevalót veszel. Már én is nézegettem, de rám szólt az ékszerész, hogy az a pillangós gyerek fülbevaló, amit kinéztem nem újszülött, hanem másfél éves gyerek fülébe való. Én nem mondtam volna meg róla, mert pici volt, de megköszöntem, hogy nem hagyta, hogy már jó előre beruházzak. Rendes volt!
2008. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lövetni nem szabad! Én body piercer vagyok, és a lövés senkinek nem ajánlott, mivel a lövő pisztolyt nem lehet kellőképpen fertőtleníten, senkinek ne engedd, hogy lője a babád fülét. Jobb helyeken minden piercinget (a fülbevalót is beleértve) egyszer használatos, steril infúziós tűvel szúrnak be. Én gyereknek még sose csináltam, de szerintem jobb ezt minél kisebb korban, mert akkor nem fog rá emlékezni. Valaki írta, hogy Németországban nem csinálnak ekkora gyerekeknek, mert nem kaphatnak érzéstelenítést. Nos, ez a német gyakorlat, de magyarországon alapból nem adhatnak be semmiféle fájdalomcsillapítót, a lidokain sprét leszámítva. Az viszon a sima bőrfelületen nem ér semmit, csak nyálkahártyán van hatása, tehát csak szajon belül fújják. Németország más, ott lidokain injekciót is adhatnak. Magyarországon nem adhat be injekciót senki, csak orvos vagy ápoló. Így emiatt ne aggódj, ez később is épp annyira fog fájni neki (nem fáj amúgy nagyon, csak egy pillanat az egész), csak ha nagyobb, akkor emlékszik is már rá. Nekem egy évesen szúrták, és még mindig emlékszem rá. Szerintem már most meg lehet csinálni, csak nagyon vigyázz rá, hogy jó helyre menj, és hogy tisztán tartsd a sebet.
2008. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!