Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autósülés?! Most akkor használ...

Autósülés?! Most akkor használt, vagy új? Drága, vagy olcsó?

Figyelt kérdés
Annyifajta választ olvsatam ilyen jellegű kérdésekre, hogy már végképp nem tudom milyen lenne a jó. :(
2009. júl. 20. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi Nania 0-18 kg-osat vettünk a Corában, 12ezerért. Tehát új, de nem márkás, és olcsó. Semmi baj vele, több fokozatban dönthető, ha elalszik a babó, döntöm, ha ébren van, teljesen ültetem.
2009. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mertem használtat venni, de azóta láttam állati jó minőségü, nem elhasznált és jó áron lévő használt ülést is, amit meg is vettem anyuékhoz egy másik városba, hogy legyen ott is.

Ha használtat veszel, jobb, ha meg tudod nézni élőben, hogy valóban hogy néz ki, milyen állapotban van külsőleg és fizikálisan is.

Nagyon le tudják őket amortizálni...

Drága nem kell, tökéletes az olcsóbb kategória is. Jó ha dönthető.

A spárban láttam tegnap is 22.000 ftért 9-18kgost, nekünk is ilyen van és nagyon jó.

2009. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hááát, én használata vettem, de jó minőségűt, de azóta pont olvastam, hogy nem szabad, csak újat, mert ki tudja, milyen balesete volt már. Erre is vannak tesztek a neten, inkább közép vagy felső kategóriásat vegyetek szerintem.
2009. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

az olcsó egész egyszerűen szar. karambolnál ripityára törik a babával együtt.

érdemes erre áldozni, én azt mondom, mert a baba életét nem lehet megfizetni. nem az a legfontosabb, h dönthető legyen, v jól nézzen ki... bár ezek is fontosak, de a lényeg, h 1 esetleges baleset során védje meg a gyermekedet... ne olyat vegyél ami van, h a rendőr ne ugasson...

2009. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kettőt kaptam( a mamák nem beszéltek össze ) :))Tehát ha gondolod írj privit.
2009. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én óva intelek a nagyon olcsó és tág súlyhatárú ülésektől (0-18 kg, vagy 9-36 kg).Ezek kivétel nélkül nagyon rosszul szerepelnek a törésteszteken. Sztem kell egy hordozó az első időkre (újszülött-13 kg), aztán ki kell fizetni a 9-18 kg-ost és a 15-36 kg-ost is. Mi sem vagyunk nagyon eleresztve, de sokat megyünk kocsival, messze a család, és a biztonság fontos.

A 2008/1. havi Autó 2 tesztelte az üléseket, ha tudod, szerezd meg, vagy keress rá a Net-en. Jó eredményeket kapott a Maxi Cosi, a Recaro és a Römer.

2009. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy fő a biztonság. Itt egy független törésteszt, megnézheted több autós ülés leírását, képét, és a teszten elért eredményét.


[link]


Szerintem a használt is lehet jó, ha biztos helyről van, és nem karambolozott még.

2009. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Használtat ne vegyetek, ha lehet, mert lehetnek rajta olyan mikrosérülések, ami egy esetleges balesetnél befolyásolja az ülés védelmi képességeit.

Lehet, hogy naív vagyok, de én hiszek az E szabványnak. Minden Európában forgalomba hozott gyermekülésnek meg kell felelnie az ECE R44/03 vagy 04 jelű direktívának, bárhol is gyártották azt. Akármennyibe is kerül, ha ez a szám nincs rajta ne vedd meg, ha rajta van nyugodtan megveheted. A drágábbaknak főleg a nevét kell megfizetni, no meg a divatos külsőt és a jobb minőségű textilborítást esetleg a puhább ülőrészt. Szóval azért nem jársz roszul, ha a drágábbat veszed, de az olcsóbb is megfelel a célnak.

Nekünk egy Nania 0-18 kg-s van 10.000 Ft ért és egy Cibex 15-36 kg-s 29.000 Ft ért. Outletben a márkásabb is olcsóbb. Pl: [link]

2009. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi az első időkre haznált babahordozót vettünk, mert úgy gondoltuk, eleinte nem fogunk sokat kocsikázni a picúrral, bár messze a család, majd jönnek a nagyszülők. Használtan vettük 7ezerért, márkást. Amennyit mi hazsnáltuk, pont annyit ért az ára is, de hozzátezsem, nagyon jó állapotban vettük! Szinte új volt! 0-13kg volt, de már kezdi kinőni, így vettünk auótsülést. De ekkor már vadi újat vettünk, mert hát a biztonság tényleg fontos, és már sokat akarunk vele auózni a mamákhoz. Így ezt vettük meg:

[link]

ez 0-25kilóig van, így bele tudtuk tenni a 8 kilós babánkat. Aztán ha ezt is kinőtte, az ülésmgasítót szintén használtan vesszük, vagy valami nagyon olcsót.

2009. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne vegyél használtat, ha mégis élőben nézd meg.Én pórul jártama már az internetes vásárlásokkal.Most vettem egy Pierre cardin Paris gyerekülést:9-25kg.Nagyon jó!!!Kipárnázott dönhető ülésbe nem izzad bele...stb stb..Mégegyszer használt nem kell, nekem legalábbis!
2009. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!