Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kisbabám etetését...

2 hónapos kisbabám etetését tápszerrel kell pótolnom, mert nem eszik ciciből. Lusta szopizni, amikor már erősebben kellene neki. A tejem így kevesebb lett. Lehet újra serkenteni a tejtermelődést?

Figyelt kérdés
Vagy inkább adjak neki csak tápszert?
2009. júl. 19. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanígy jártam mint ti, csak a vége az lett, ha a szájába nyomtam a cicit már ordított is és köpködte kifele. Volt hogy egyszer megszívta nem jött még azonnal és onnantól nem is kellett neki. Nem is tudtam utána szoptatni, igaz nekem vérszegénység miatt nem is volt elegendő tejci az elejétől fogva. De nálatok is a cumisüveg a baj, megszokják, hogy abból azonnal jön és onnantól közdelem a szopizás. Mi azóta csak tápszeresek vagyunk.
2009. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 poci-maci ***** válasza:

nekem is ez volt így kénytelen voltam elkezdeni lefejni neki a tejcsit és cumisüvegből adtam neki. a legjobb cumisüg az aventos mert nem kell külön megtanúlnia belőle az evést hanem ez úgy van kialakítva mintha cicilne. előbb fejd le a tejet és etesd meg és ha még éhes akko radj neki tápszert.

van ilyen tejserkentő tea is a gyógszrtárban lehet kapni vény nélkül és nekem ez nagyon bevált a neve lactoherb de van homeópátiás bogyó is csak annak sajna nem tudom a nevét.

2009. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonló volt a problémánk nekünk is.Először fejtem napi 6 alkalommal+éjjel egyszer,de nagyon rossz volt hogy a babámmal nem tudtam foglalkozni emiatt,sok időt elvett. Kértem egy szoptatási tanácsadó segítségét aki azt javasolta,várjam ki míg tényleg éhes lesz.Ha éhes akkor szopizik.Üvegből ne adjak neki semmiképpen.Az első két nap nagyon nehéz volt,de utána egyre könnyebb és jobb volt.Egy hét alatt úgy megtanult szopizni hogy csuda.Mivel neked a tejed is kevesebb lett,így nehezebb lesz,mert gyakrabban kell mellre tenned,hogy a szervezeted reagáljon a többletigényre. Az nlcafe.hu oldalon segítenek ha írsz levelet Eszternek.
2009. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

probald a kecskeruta fu teat

ha szopik, keress olyan cumisuveget, amit szivni kell, mint a cicit, nem fix lyukut, attol nem lustul el

2009. júl. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!